Один необережний крок і людині кінець: у ДСНС попередили про пастки, які наставили окупанти

Якщо ви виявили щось подібне, то не можна торкатися і підходити до нього, тому що він будь-якої миті може спрацювати.

Росія масово використовує у війні проти України різноманітні види вибухонебезпечних предметів. Після себе вони залишають небезпечні пастки, які можуть вбити.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив керівник відділу організації піротехнічних робіт ДСНС Сергій Рева.

Зокрема, йдеться про міни з сенсорними датчиками та заборонені міжнародними конвенціями касетні снаряди. Помітити ці предмети здалеку практично неможливо через високу траву.

“Росіяни використовують міни із сенсорними датчиками руху. Коли ви до них підходить, вони можуть спрацювати навіть від коливань, які будуть від вашого руху”, – пояснює фахівець.

Він зазначає, що найчастіше ворог залишає по собі протипіхотні міни та касетні елементи

Зокрема, піротехнікам часто доводиться працювати з мінами ПФМ-1, що містять рідку вибухонебезпечну речовину і спрацьовують від будь-якого натискання.

Найбільше їх на сході України, зокрема, на Донеччині. Вони – дистанційного мінування, і розкидаються територією на досить велику площу – покривають близько 100 квадратів. Їх досить складно знайти, бо бойові міни зелені.

Крім того, ворог постійно використовує заборонені міжнародними конвенціями касетні елементи до РСЗВ. Якщо ви виявили щось подібне, то не можна торкатися і підходити до нього, тому що він будь-якої миті може спрацювати. Тобто один необережний крок може коштувати життю.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Один необережний крок і людині кінець: у ДСНС попередили про пастки, які наставили окупанти