Окупанти можуть готуватися до наступу на Луганщині, бої за Соледар у Росії намагаються видати за “перемогу” – ISW

Російські сили можуть готуватися до рішучого великомасштабного наступу на Луганщині. Крім того, окупаційні війська продовжили наступальні операції в районі Соледара, що в РФ намагаються видати за “перемогу”.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW). Зазначається, що голова Луганської ОВА Сергій Гайдай 17 січня заявив, що великомасштабний наступ російських військ у Луганській області можливий, а окупанти продовжують планово перекидати підкріплення на лінію Кремінна – Сватове. За оцінками ISW, російські сили, ймовірно, готуються до рішучого наступу на Луганщині.

Аналітики зазначили також, що територіальна оборона “ДНР” оголосила про офіційне захоплення Соледара російськими військами вже втретє за останній тиждень. Водночас українські сили можуть, як і раніше, зберігати позиції в західній частині Солі, одного з мікрорайонів Соледара.

Ватажок “ДНР” Денис Пушилін заявив, що станом на 17 січня російські сили досі проводять операції із зачистки в Соледарі і що подальше просування Росії навколо населеного пункту було повільним, оскільки російським силам необхідно зміцнити свої позиції і відбити українські контратаки. Один із російських військових блогерів також заявив, що російські війська ведуть наступ у напрямку Благодатного, за 5 км на захід від Соледара.

Як зазначили в Інституті вивчення війни, російський інформаційний простір ще має визначити, як кваліфікувати тактичні наступи в Соледарі.
Окупанти можуть готуватися до наступу на Луганщині, бої за Соледар у Росії намагаються видати за ''перемогу'' – ISW

Нагадаємо: раніше в Росії офіційно заявили, що “звільнили” Соледар Донецької області, що нібито дозволяє “відрізати шляхи постачання” Сил оборони України в Бахмуті. Після цього в армії агресора мріють взяти там у “котел” підрозділи захисників України. Проте в ЗСУ вже спростували інформацію про захоплення окупантами міста – бої за Соледар продовжуються.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN