«Олдскульні» фішки автомобілів минулих років за, якими ми вже нудьгуємо

7 речей, яких нам страшенно не вистачає в сучасних авто.

Прогрес не стоїть на місці, що одночасно дуже добре і не дуже, інформує Ukr.Media.

Хто б сперечався, сучасні автомобілі значно відрізняються від своїх бабусь і дідусів у плані безпеки, оснащення, економічності і екологічності. Але по багатьох "олдскульним" фішках автомобілів минулих років ми реально нудьгуємо.

І ось основні з них.

Фари, що підіймаються

Їх ще називають поворотними або прихованими. Але назва не має значення, набагато важливіше ефект, який вони створюють. Вірніше, створювали. Яскравий стилістичний елемент машин минулих років розв'язував руки дизайнерам і викликав незмінну увагу на вулиці.

Проте з часом такі фари пішли всупереч з сучасними міркуваннями про безпеку пішоходів. І вони зникли.

Механічна коробка передач

Так, вона вмирає. Повільно, але вимирає. На «автомати» автомобільним компаніям простіше навішувати додаткову ціну, а їх ремонт, дорогий і складний, вигідний сучасним сервісам. Але навіть якщо ви не віриш в глобальну теорію змови, то признаймося самі собі: їздити на АКП зручніше.

Тільки з «механікою» ви керуєш машиною, а не водите її. Тільки на «руці» ви стаєте зі своєю тачкою єдиним цілим. Не проґавте момент, поки автомобілі з МКП ще не вимерли, як динозаври.

Хром

Насправді хром на сучасних автомобілях не зник повністю, але використовують його набагато менших кількостях, а головне, не так майстерно, як раніше. Справа тут насамперед у нових дизайнерських тенденціях: аеродинаміка погано поєднується з химерними хромованими бамперами і ґратами.

Декоративні ковпаки

В еру легкосплавних дисків, які технологічніші та легкі, якось дивно сумувати за штампованим колесам минулих років. За штамповками, втім, ніхто і не сумує, а ось за ковпаками, які прикривали їх сором'язливу наготу — цілком.

Це був цілий напрям в дизайні — дизайн декоративних ковпаків. Сотні фасонів — від елегантної стриманості до химерної помпезності. Краса!

Прилади з справжніми стрілками

Віртуальні прилади захоплюють світ. Вони зручніші, їх дешевше виробляти, простіше адаптувати під різні моделі, простіше продавати наївним покупцям як технічне чудо, за яке обов'язково потрібно доплатити.

Звичайно, старі «олдскульні» аналогові прилади з справжніми, а не віртуальними стрілками й циферблатами не настільки інформативні, але їх щирості та теплоті можна тільки позаздрити.

Нормальна запаска

Уявляєте, як смішно в розкішному автомобілі виглядала б жалюгідна «докатка»? Не кажучи вже про балончик з клеєм, що деякі не в міру запопадливі автомобільні компанії пропонують на своїх машинах замість нормального запасного колеса. Тому багато хто вже сумує за нормальною та повноцінною запаскою.

Круті емблеми

Сьогодні автомобільна геральдика — наука про фірмові емблеми автомобільних компаній — лише тінь самої себе середини XX століття. Тоді капоти автомобілів прикрашали не банальні плоскі значки, а справжні витвори мистецтва. Пронизуючі стріли, слони що встали на задні лапи, гончі, застиглі в стрибку, індіанські вожді й звичайно, олені, що скачуть.

На жаль, всі вони вимерли, не витримавши перевірки часом. Причина? Безпека пішоходів. Коли металевий олень встромлюється у неуважного пішохода, тут, знаєте, вже не до краси.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

«Олдскульні» фішки автомобілів минулих років за, якими ми вже нудьгуємо