Connect with us

Новини

ООН проснулись? Гуманітарна катастрофа: Через знищення Каховської ГЕС 700 тисяч людей позбавлені доступу до питної води

Published

on

Руйнування Каховської гідроелектростанції призвело до того, що близько 700 тисяч людей не мають належного доступу до питної води.

Про це в інтерв’ю Associated Press заявив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс.

Посадовець також додав, що інцидент має й масштабні міжнародні наслідки. Зокрема, за словами Гріффітса, підняття рівня води, спричинене знищенням греблі, призведе до зростання цін на зерно.

“Наслідками будуть спустошені житниці, як ви знаєте, в цій південній частині України. Здатність тієї частини України вирощувати зерно, від якого залежить світ, буде значно зменшена. Це означатиме зменшення експорту зерна на глобальний Південь, підвищення цін на зерно в усьому світі. А наслідком цього є те, що люди, які потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, матимуть менше можливостей отримати необхідну для цього їжу”, — сказав Гріффітс.

Advertisement

За його словами, занепокоєння викликає й ситуація з мінним забрудненням.

“Існує ще одна небезпека для людей, яка полягає в тому, що значна частина цих сільськогосподарських земель замінована в результаті війни. Повені затоплюють ці території. І ми обов’язково побачимо ці міни, що плавають там, де люди їх не очікують”, — пояснив посадовець.

Чиновник згадав й про пошкодження трубопроводу “Тольятті-Одеса”, через яке виникли труднощі з розподілом аміаку — ключовим інгредієнтом для виробництва добрив.

“Відкриття цього трубопроводу і доставка аміаку через Чорне море на глобальний Південь є пріоритетом для всіх нас”, — сказав Гріффітс.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement