Орбан загрався в “дружбу з Путіним”: Угорщину можуть виключити із ЄС

Відверто проросійська політика угорського прем’єр-міністра нарешті почала викликати серйозне занепокоєння серед європейських країн, тому днями на адресу Угорщини були спрямовані достатньо тривожні сигнали. Зокрема, в уряді Чехії, яка наразі головує у Європейському Союзі, не виключають, що найближчим часом Угорщині доведеться вийти зі складу ЄС або змінити свою політику щодо obozrevatel.com

Угорщина на краю прірви: європейські політики натякають на виключення із ЄС

Однією з останніх крапель у чаші терпіння Євросоюзу стала чергова спроба Угорщини заблокувати ухвалення наступного пакету санкцій проти Російської Федерації, що розв’язала війну в Україні. Офіційний Будапешт намагався, зокрема, виключити із санкційних списків трьох путінських олігархів і деякі російські банки, що вже неприкрито свідчить про корупційні зв’язки угорської еліти з російським капіталом. Під тиском аргументів Угорщина таки відкликала свої заперечення, але розуміння того, що політика Орбана йде всупереч із політикою Євросоюзу, продовжує зміцнюватись.

Тому невипадково чеський міністр із європейських справ Мікулаш Бек вперше натякнув на те, що можуть бути серйозні наслідки для тих, хто руйнує єдність європейських країн. “У Європейському Союзі переговори часто бувають тяжкими, і на це може піти більше країн. Але Угорщина пройшла довгий шлях, на мій погляд, до краю якоїсь прірви, і тепер їй належить вирішити, чи повертатися від того краю, чи ризикнути стрибком, про наслідки якого я не хочу спекулювати”, – сказав міністр, додавши, що теоретично це може бути вихід із Євросоюзу.

Угорська енергетика залежить від Росії: наслідки політики Орбана

Загальновідомо, що багаторічна політика зближення Орбана і Путіна призвела до катастрофічної залежності Угорщини від російських енергоносіїв. Однак не тільки нафта і газ стають критичними для країни. Угорський великий бізнес давно зміцнював фінансово-економічні відносини з Росією, а нещодавно в планах Будапешта з’явився ще один спільний із РФ проєкт.

Як зазначає український дипломат Олександр Левченко, “зараз Угорщина виступила за те, щоб починати розширювати будівництво своїх ядерних блоків. Це будівництво реалізують росіяни. Вони увійшли туди з інвестиціями в 10 млрд доларів. Ось ці 10 мільярдів і треба декому відпрацьовувати”.

Зрозуміло, що угорський великий бізнес тісно пов’язаний із панівною партією Орбана “Фідес”, через це Росія достатньо серйозно закріпилась у політичному і фінансово-економічному секторі Угорщини. Тому в країні створено вельми сприятливі умови для роботи російських спецслужб та інших організацій, які проштовхують проросійську, антизахідну та антиукраїнську риторику в ЗМІ, культуру, освіту та інші сфери угорського суспільства.

Відео дня:

Виключення із ЄС приведе Угорщину до економічної катастрофи

Зважаючи на це, вже зараз серйозно назріває необхідність внесення змін у Договір про Європейський Союз, де має бути прописана процедура примусового виключення країни з ЄС. Звичайно, не варто розраховувати на такі швидкі кроки від безхребетної європейської бюрократії, але навіть ймовірність цього має дещо призупинити відверто проросійську політику уряду Орбана. Вже не перший рік партія “Фідес” намагається проштовхнути антиєвропейські наративи в Угорщині, щоб розв’язати руки самому Орбану для подальшої узурпації влади в країні. Однак соціологія свідчить, що близько 85% угорців прагнуть залишатись членами ЄС, тому ідея добровільного виходу Угорщину із Євросоюзу абсолютно непопулярна серед населення.

Якою б не була залежність Угорщини від російської нафти й газу, економічні та інфраструктурні взаємовідносини з Європою залишаються домінуючими, адже практично увесь товарообіг припадає на європейські країни. Крім того, багато соціальних сфер Угорщини, таких як освіта і медицина, залежать від спільних з ЄС програм, тому їхнє призупинення матиме вкрай негативні наслідки для країни. Серйозний розрив партнерства із ЄС швидко обвалить угорську економіку, що має розуміти навіть такий відвертий “друг Кремля”, як Орбан.

Відповідно, загроза бути виключеними із ЄС неминуче призведе до протестів населення, зростання соціальної напруги та погіршення економічної ситуації в країні. Однак вплив Росії на панівну партію Угорщини залишається настільки великим, що вона, найімовірніше, і надалі буде вносити розлад у роботу Євросоюзу і НАТО. Проросійська політика Орбана буде випробуванням цих організацій на міцність, тому необхідно якнайшвидше розробляти заходи щодо протидії таким крокам Будапешта.

Тому якщо загроза виключення Угорщини з Євросоюзу найближчим часом виглядає скоріш гіпотетичною, то варто звернутися до більш дієвих засобів впливу на уряд Орбана. До таких можна віднести санкції та обмеження з боку ЄС і США вже проти самої Угорщини, її фінансово-економічного сектору, окремих компаній, організацій чи політиків. Їхня розробка і застосування за необхідності дозволить набагато швидше й ефективніше впливати на проросійський уряд Орбана, що може значно зменшити його популярність всередині країни. Це зі свого боку може “розчистити” шлях до влади угорським проєвропейським опозиційним партіям, які чітко виступають проти зближення Угорщини з Росією.

    Прокоментуйте:
    За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Орбан загрався в “дружбу з Путіним”: Угорщину можуть виключити із ЄС