Остання крапля! Наступний крок: засідання ОБСЄ. Москві досить відмовчуватися — прийшов час зізнатисяРобимо наступний крок: Україна скликає засідання ОБСЄ через російські війська на кордоні.

Україна скликає засідання країн-учасниць ОБСЄ, включно з РФ, щоб обговорити питання російських військ біля наших кордонів. Пише korupciya.com

Як повідомив на своїй сторінці у Twitter голова МЗС України Дмитро Кулеба, на цей крок Київ йде через відсутність відповіді Росії на запит щодо військової присутності навколо українських кордонів.


“Росія не відповіла на наш запит за Віденським документом. Ми робимо наступний крок. Україна скликає зустріч з РФ та всіма державами-учасницями протягом наступних 48 годин для обговорення посилення та переміщення військ РФ уздовж нашого кордону та у тимчасово окупованому Криму”, – написав Дмитро Кулеба.За його словами, якщо Росія серйозно ставиться до своїх слів про неподільність безпеки на просторі ОБСЄ, то їй треба виконати свої зобов’язання щодо військової прозорості.

Міністр Кулеба зазначив, що такі дії сприятимуть зниженню напруги та зміцненню безпеки для всіх країн-членів ОБСЄ.

Віденський документ щодо заходів довіри – це спеціальна міжнародна угода, що передбачає обмін даними про військові сили, а також основні системи техніки та озброєнь. Країни-учасники ОБСЄ повідомляють один одному про свої плани у галузі оборони, про те, скільки грошей виділяють на військовий бюджет.

Віденським документом регулюються механізми консультацій та співробітництва у випадках незвичайної військової діяльності та щодо небезпечних військових інцидентів.Також ним передбачено, що для запобігання небезпечній військовій діяльності під час планових навчань, члени ОБСЄ не можуть без попереднього оповіщення розгортати у зоні маневрів понад 9 тис. солдатів.

Нагадуємо, 11 лютого Дмитро Кулеба розповів про те, що Україна вимагає від Кремля пояснень за військову діяльність у прикордонних районах. На відповідь у Москви – 48 годин.

“Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом III Віденського документу, і звернулися до Російської Федерації із запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності в районах, що прилягають до території України та у тимчасово окупованому Криму”, – написав міністр у себе у Twitter.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )