Отримали! У Зеленського зробили термінове звернення – будуть аналізувати. Довгоочікуваний звіт – офіційно

Різне

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Іран передав нашій країні звіт про авіакатастрофу МАУ в Тегерані

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив інтерв’ю виданню “Обозреватель”.

“Проєкт звіту ми отримали 31 грудня, як то кажуть, під ялинку. Маємо 2 місяці на коментарі та зауваження. Це досить важливий етап для подальшого руху вперед, без якого було би неможливо домогтися виплати компенсації та загальної справедливості. Тепер слово підтверджується ділом”, – сказав міністр.

За його словами, що стосується суми компенсації, яка нещодавно потрапила в інформаційний простір (йдеться про ймовірність виплати Іраном 150 тисяч доларів родичам кожної з жертв – ред), то вона оприлюднена виключно через медіа. Жодних офіційних повідомлень з цього приводу Україна від Ірану не отримувала, зауважив Кулеба.

“Досвід останнього року навчив нас: слід вкрай обережно ставитися до інформації іранських медіа і, що називається, фільтрувати кожне повідомлення. Поки я не отримаю офіційну пропозицію від іранського уряду, ми не зважатимемо на жодні повідомлення в новинах щодо цифр. Закликаю українців робити так само. Навколо цього питання забагато інформаційного шуму”, – підкреслив Кулеба.

За словами заступника міністра закордонних справ України Євгена Єніна, Україна має 60 днів на те, щоб внести до звіту зауваження і пропозиції, після чого у Ірану буде ще місяць на його доопрацювання.

Про це він повідомив у коментарі Громадському радіо.

Звіт оприлюднять лише після затвердження радою Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

«Рано щось коментувати по звіту, поки що є факт його отримання, далі аналіз покаже, наскільки він нас задовольняє з точки зору об’єктивності та неупередженості», – уточнив заступник міністра.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN