Отримали гроші на картку – заплатіть податок: що загрожує тим, хто проігнорує

Усі надходження громадян підлягають оподаткуванню

Кожен українців має сплачувати податки з усіх своїх доходів, проте працівники податкової можуть перевірити, коли та скільки грошей надійшло на картку лише після судового дозволу. Про це розповідає адвокат Андрій Межирицький.

За його словами, до більшості грошових надходжень застосовується податок з доходів фізичних осіб у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%. Водночас, згідно із законодавством України, Державна податкова служба не може перевіряти зарахування коштів на особисті рахунки громадян за власним бажанням.

Адвокат наголосив: “Є один практичний момент. Інформація про рух коштів за рахунком фізичної особи складає банківську таємницю і відповідно до Закону України “Про банки та банківську діяльність” не підлягає розголошенню нікому, у тому числі й органам податкової служби”.

При цьому він заявив, що правоохоронні органи все ж таки можуть отримати цю інформацію, але тільки в рамках розслідування кримінального провадження.

Андрій Межирицький додав: “Надалі, особливо якщо йдеться про надходження великих сум коштів (понад 150 тис. грн від одного контрагента або понад 400 тис. грн сукупно протягом місяця), я рекомендував би легалізувати такі надходження, зареєструвавшись як ФОП, або у будь-який інший спосіб”.

Джерело.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN