П’ятеро людей пішли на завдання: командир Мацієвського розповів про останній бій Героя України

Герой України Мацієвський виїхав із групою на бойове завдання 29 грудня 2022 року, але назад уже не повернувся.

Лише наприкінці минулого тижня в СБУ підтвердили особу Героя України, якого окупанти розстріляли, вже взявши у полон. Ним виявився 42-річний уродженець Молдови Олександр Мацієвський. На війні з перших днів, коли записався добровольцем у ТРО Чернігівської області. ʼdialog.ua

Сьогодні, 14 березня, журналісти ТСН випустили новий сюжет про Героя, в якому взяли інтерв’ю у матері загиблого та його командира.

Ще на початку року тіло Мацієвського було повернуто рідним, і його поховали. Однак на початку березня у Мережі з’явилися жахливі кадри, на яких окупанти розстрілюють беззбройного українського захисника за слова “Слава Україні!”.

Мати загиблого заявила, що одразу ж упізнала на ролику свого сина. Пізніше їй зателефонував онук і підтвердив, що на кадрах бачив свого батька.

За словами командира Мацієвського, у того був дуже непростий характер, але при цьому Герой був надійною та відповідальною людиною.

У лютому 2022 року пішов добровольцем у місцеву ТРО, захищав Чернігівщину від окупантів. Пізніше вивчився на снайпера, та наприкінці 2022 року його перевели на Донбас. Бригада вела бої у районі Соледару.

29 грудня 2022 року Олександр востаннє зателефонував додому та сказав, що виїжджає з групою на бойове завдання, з них живими ніхто не повернувся.

Командир бригади заявив, що того дня він втратив зв’язок з усією бойовою групою. У нерівному бою загинули українські захисники. Це п’ятеро людей. Тіла вдалося повернути тільки на початку 2023 року за обміном. ДНК-експертизу ніхто не проводив, оскільки Мацієвського впізнала мати та його командир. У нього було безліч вогнепальних поранень, а також шеврон, який йому особисто подарував командир.

Герой України був розлучений, у нього є 19-річний син. Народився у Молдові, де й закінчив школу. Пізніше перебрався до Ніжина, де й завів сім’ю.

6 березня у Мережі з’явилися жахливі кадри розстрілу Героя України. Довгий час Мережею ходила інформація про двох українських захисників, які дуже схожі на розстріляного. Лише днями у СБУ підтвердили прізвище Мацієвського – снайпера з 163-го батальйону 119-ї бригади ТРО Чернігівської області.

Президент України присвоїв Мацієвському звання Героя посмертно.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN