Паші “Мерседесу” втрачати вже нічого: митрополит УПЦ МП здійняв бунт у Лаврі

Ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з Києво-Печерської Лаври, про це заявив її намісник митрополит Павло.

У своєму відеозверненні митрополит, якого в народі називають Пашею «Мерседесом» через його любов до німецього автопрому, зазначив, що законних підстав для їхнього виселення немає, пише Politeka.net.

«Ми не намірені виселятися і не будемо, тому що зараз є закони, які на стороні людини. Нам погрожували, що з нами розправляться, – це не 17-й рік. Сьогодні є всесвітня спільнота, є якась культура», – заявив московський піп.

Також митрополит запевнив, що вони не колаборанти, а «громадяни своєї держави».

 

Додамо, тим часом в УПЦ не виключають, що конфлікт навколо Лаври буде загострюватись і далі.

Так, у розмові з ВВС News Україна один з єпископів УПЦ спрогнозував, що церковники можуть піти з лаври без конфліктів, і такий варіант розглядається в самій церкві, але з іншого боку, варіант силового протистояння також може бути.

Це станеться, якщо митрополит Онуфрій чітко закличе до останнього опиратись вимогам держави.

Також співрозмовник журналістів вказав, що митрополиту Павлу втрачати вже нічого, тож той точно спробує “ще поборотись”.

Киево-Печерская Лавра

Як саме це може бути спрогнозувати зараз складно. Видання нагадує, раніше УПЦ та пов’язані з нею організації могли зібрати людей на хресні ходи чи протести. Як це було під час приїзду до Києва Вселенського патріарха влітку 2021 року.

Нагадаємо, 10 березня Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір 10-річної давнини (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN