Connect with us

Новини

Пастка для Залужного: розкрився хитрий план окупантів, контрнаступ ЗСУ все ближче

Майже третина української армії незабаром матиме озброєння за стандартами НАТО, йдеться у новій публікації The Economist.

Журналісти нагадують, що «Леопарди» німецького виробництва опинилися в центрі суперечок між партнерами України і це відвернуло від важливішої зміни у стратегії – Америка та Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не на користь Заходу.  politeka.net

Більше того, Росія виявилася ще слабкішою, ніж вважалося. Автори публікації кажуть, що поворотний момент настав 20 січня, коли союзники погодилися озброїти Україну боєкомплектом, який перевищує обсяг дивізії, з метою мати більшу його частину до кінця березня.

І після цього струмок зброї перетворився на потік: із усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% — понад 8 мільярдів доларів — надійшло за три місяці з 9 грудня. Один представник європейського оборонного відомства каже, що постачання озброєнь, узгоджене у Німеччині лише у січні, становить дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає, наприклад, броньовані мостоукладачі, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу.

Advertisement

В результаті, як зазначають автори статті, українська армія трансформується. Генерал Валерій Залужний сподівається, що згодом у його розпорядженні буде три нові армійські корпуси, кожен з яких складатиметься із шести бригад і налічуватиме понад 20 000 осіб.

Також військові аналітики зазначають, що під час свого наступу росіяни хотіли змусити Україну використовувати свої резерви, але битва за місто привела до значно більших втрат у рядах російської армії, ніж української.

«І що ще важливіше, генерал Залужний уникнув очевидної пастки. Замість того, щоб кинути до Бахмута значні резерви для порятунку міста, що має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання новій техніці», – стверджує The Economist.

Так, на полігоні у східній Баварії командування 7-ї армії США проводить курс для українців, щоб об’єднати їх у більші батальйони та бригади, що здатні проводити “загальновійськову” операцію, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші види збройних сил діють одночасно і узгоджено.

Advertisement

Водночас, зазначають журналісти, боєприпаси залишаються серйозною проблемою для України – західні союзники не поспішають нарощувати виробництво. Також наголошується на відсутності в України військово-повітряних сил.

З іншого боку, російська армія перебуває у жахливому стані. Зрештою, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви і стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи проломи, якими може скористатися Україна.

Контрнаступ ЗСУ, за прогнозом видання, може розпочатися у квітні.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement