Перехід на літній час 2022: коли і куди українці переводитимуть стрілки годинника

Цього року остання неділя березня випаде на 27 число. У цей день о 03: 00 стрілки годинника переведуть на годину вперед.

Перехід на літній і зимовий час в Україні регулює постанова Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Останні кілька років регулярно робилися спроби відмовитися від переведення стрілок годинника.

Остання з них була в 2021 році, коли 3 березня Верховна Рада прийняла законопроект “про обчислення часу в Україні” (№4201) у першому читанні. Цей законопроект передбачає встановлення та закріплення на території України єдиного київського часу, а також відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинника. Однак прийняти проект закону в другому читанні не змогли і відправила на доопрацювання.

Скасувати переведення годинників планують і в інших країнах. Єврокомісія виступає за скасування переходу на зимовий і літній час з 1996 року. А 2021 рік мав стати останнім роком переведення стрілок. Однак процес загальмувався, і дату зрушили до 2026 року.

Відзначимо, фахівці звертають увагу, що з переведенням годин пов’язані проблеми зі здоров’ям. Зокрема мова йде про серцево-судинних захворюваннях, травмах, психічних розладах, а також захворюваннях, пов’язані з імунною системою.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )