Перемога? Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також пропонується надати такий статус і Молдові.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн.

“Україна має дуже енергійне та активне громадянське суспільство – це добре. Україна має виборчу систему, яка довела свою справедливість і свободу. Україна має систему освіти, яка добре розвинена. Ми знаємо і захоплюємося цифровими навичками цієї країни та цифровою інфраструктурою”, – заявила вона.

Глава ЄК заявила, що економіка України до війни показала здоровий рівень дефіциту всього 2%, у той час, як державний борг нижче 50%.

“Це добре для того, щоб стати повністю функціонуючої ринкової економіки це важливо, тому що, звичайно, Україна має бути здатна інтегруватися в єдиний ринок ЄС”, – додала вона.

Історичне рішення

Зазначимо, як напередодні зазначила президент ЄК, Європейський союз “стоїть на порозі історичного рішення”, чи надавати Україні статус кандидата.

Тоді, як вона заявила, головне завдання – вийти на саміт ЄС у червні з єдиною позицією, яка відображає масштаби історичного рішення по Україні.

Що це означає для України

Варто підкреслити, що Євросоюз вперше в історії дав “зелене світло” для євроінтеграції країні, де триває війна та є тимчасово окуповані території.

Є умови

Окрім рекомендацій тепер Україна отримає вимоги, які має виконати у майбутньому. Зокрема, вони стосуються принципу верховенства закону, системи юстиції та боротьби з корупцією.

Що далі

Таким чином, ці рекомендації ЄК будуть представлені лідерам Євросоюзу для ухвалення політичного рішення. Їх тепер мають затвердити лідери ЄС на саміті, що відбудеться 23-24 червня у Брюсселі.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )