Connect with us

Новини

Перевищено ліміти споживання: в Укренерго попередили, де сьогодні не буде світла

Станом на сьогодні, 8 грудня, через пошкодження під час ракетних ударів електростанцій та високовольтної мережі, в системі зберігається значний дефіцит електроенергії.

Про це, як пише Politeka.net, повідомили в Укренерго.

Так, згідно з повідомленням, для обленерго доведено ліміти споживання електроенергії, але вже зранку в кількох областях перевищено ліміти споживання і застосовано режим аварійних відключень.

електрика, світло, електроенергія, блекаут

«Ситуацію ускладнюють погодні умови: в багатьох регіонах на заході країни мороз, дощ зі снігом та сильні пориви вітру спричиняють обледеніння проводів та їх пошкодження», – повідомили в Укренерго.

Advertisement

Наразі найскладніша ситуація зберігається в східному регіоні України – там ввечері 7 грудня ворог знову піддав масованому артилерійському обстрілу кілька районів.

Обстеження стану електромереж проводиться там, де це дозволяє ситуація.

«Після отримання допуску від військових будуть розпочаті ремонтні роботи», – зазначили в Укренерго.

Тим часом цілодобово тривають аварійно-відновлювальні роботи в Київській та Одеській областях. В Одесі триває процес заживлення побутових споживачів за резервними схемами.

Advertisement

Про труднощі попередили і мешканців Полтави:

“На 8 грудня НЕК «Укренерго» довело ліміт по потужності у Полтавській області з 00:00 до 7:00 в 267МВт та з 07:00 до 24:00 в 332МВт. Через те, що доведений НЕК «Укренерго» ліміт не достатній для того, щоб вимикання відбувались по одній черзі, з 8:00 відключені дві черги одночасно по графіку погодинних відключень”.

блекаут, електроенергія, світло, електрика

Також екстрені відключення світла відбуваються на Дніпропетровщині.

“Це необхідний крок, щоб збалансувати енергосистему та уникнути аварій на обладнанні. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють!”, – йдеться у повідомленні ДТЕК.

Advertisement

Екстрені відключення світла задіяні і в інших регіонах України.

Так, у Запорізькій області внаслідок значного перевищення ліміту споживання електроенергії 8 грудня впроваджені екстрені стабілізаційні відключення електроенергії.

У зв’язку із цим може бути збільшена тривалість відключень та додатково погашатися споживачі інших черг. Укладені на ранок графіки погодинних відключень тимчасово не діють.

На Тернопільщині також запроваджено аварійні графіки.

Advertisement

“Введення Гафіків аварійних відключень призвело до зниження лімітів споживання електроенергії до рівня, який не дозволяє застосовувати стабілізаційні відключення. Тому Графіки погодинних відключень сьогодні, 08 грудня, не діють. Це означає, що енергетики поки не можуть повідомити споживачів точний час відключення та період який вимикають електропостачання”.

Додамо, раніше в Укренерго повідомили, що якщо не буде нових атак з боку росіян, Україна повернеться до планових відключень вже цього тижня.

блекаут, світло, електрика
Так, за словами голови правління Укренерго Володимира Кудрицького, це буде можливим, якщо дефіцит потужності в енергосистемі буде знижений до такого рівня, коли можна буде кожні чотири години відключати одну з трьох груп споживачів.

Прокоментуйте:
Advertisement