Після ультиматуму Заходу Путіну в “ДНР” зняли мораторій на страту

У самопроголошеній “ДНР” заявили про відміну мораторію на страту, хоча його, за фактом, не було.

Так званий “парламент” невизнаної “ДНР” 8 липня скасував мораторій на страту.

Як зазначило ВВС, незрозуміло, який саме мораторій було знято. Смертна кара, зважаючи на все, в ОРДО була дозволена, проте не застосовувалася з моменту окупації цієї території. .dialog.ua

Ймовірно, під мораторієм мається на увазі встановлений з 1 липня “ДНР” новий “Кримінально-виконавчий кодекс” з положеннями про страту. У “документі” йшлося про те, що кара буде можлива з 1 січня 2025 року. Проте сьогоднішнє рішення окупантів, зважаючи на все, означає, що розстрілювати засуджених можна вже зараз.

На початку червня у “ДНР” смертний вирок ухвалили трьом іноземцям, які воювали на боці України. Найвищу міру покарання отримали британці Ейден Аслін та Шон Піннер та марокканець Саадун Брагім. Цікаво, що окупанти звинуватили цих людей у ​​спробі “захоплення влади”.

Великобританія та Марокко ведуть переговори з Росією щодо долі своїх громадян (хоча прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков це не визнає). Однак і тут Кремль намагається показати свою важливість, звинувачуючи Лондон у тому, що його звернення про долю своїх громадян було складено “у винятково зарозумілих та повчальних висловлюваннях”.

Зараз Москва фактично намагається підштовхнути іноземні держави до прямого контакту з ватажками ДНР, щоб у майбутньому заявити про визнання Заходом легітимності цієї влади.

Наприкінці червня Європейський суд з прав людини вимагає від Росії, а іншими словами від Путіна забезпечити невиконання смертного вироку британцям і марокканцю в “ДНР”.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Після ультиматуму Заходу Путіну в “ДНР” зняли мораторій на страту