Connect with us

Новини

Поки ми спали! Кулеба приголомшив новим пакетом санкцій: знищити російський експорт! Кремлю кінець!

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у НВ, яким може бути сьомий пакет санкцій від ЄС.

«Позиція президента Володимира Зеленського чітка і непохитна: він постійно говорить про санкції з усіма лідерами інших країн і це дає свій результат», – розповів голова МЗС України Дмитро Кулеба.

За його словами, Міжнародна робоча група Андрій Єрмак і Майкла Макфола розробляє конкретні кроки, які дозволять позбавити Росію ресурсів для продовження війни. korupciya.com

«Ми вдячні ЄС за шостий пакет санкцій, але вже потрібен сьомий. І невідкладно. Тим більше, що ще на шляху до шостого я отримував багато запевнень в ЄС, що сьомий пакет не забариться. Лише тотальний тиск задушить російське зло», – заявив Кулеба.

Він зазначив, що деякі європейські політики зараз почнуть зволікати з рішенням, що їм потрібно «почекати», «подумати», «вивчити вплив запроваджених санкцій».

«Україна категорично відкидає пропозиції «почекати» з наступними санкціями. Достатньо подивитися на поле бою на сході України та всі руйнування та горе, яких заподіюють російські загарбники, щоб зрозуміти: немає часу на зволікання!» – пише голова МЗС.

Advertisement

Кулеба наголосив, що глобальним завданням є вбити російський експорт. Тож попередньо виклав три основні елементи наступного санкційного пакета, а саме:

  • Нові секторальні санкції у галузях енергетики, фінансів і торгівлі;
  • Нові персональні санкції проти російських олігархів, високопоставлених урядовців та керівників держпідприємств;
  • Закриття всіх лазівок для обходу та ухилення від санкцій.

«Економіка РФ орієнтована на експорт. Вони заробляють основні гроші на продажу сировини та товарів за кордон. 70% всього цього добра транспортується морем. При цьому власний торговельний флот РФ здатен забезпечити лише малу частину. Росія залежна від іноземних суден. Це їхня ахіллесова п’ята, яку ми з партнерами обов’язково їм відіб’ємо», – зазначив голова МЗС.

Також він наголосив, що МЗС України продовжує наполягати на передачі заморожених російських активів на відбудову України. Відповідні країни та інституції повинні погодитися, щоб ухвалити необхідне законодавство та процедури й застосувати їх.

«Боротьба ніколи не є легкою. Але перемога завжди є, якщо працювати системно і командно»- підсумовує Кулеба.

Прокоментуйте:
Advertisement