Половина України вже зі світлом: в “Укренерго” розповіли про ситуацію з відновленням енергопостачання

В “Укренерго” заявили, що станом на 19.00 24 листопада половина України вже зі світлом. Також вже працює значна частина теплоелектростанцій та гідроелектростанцій, поступово набирають потужність усі атомні станції, за винятком окупованої Запорізької АЕС.

Про це повідомляє пресслужба компанії. В “Укренерго” наголосили, що атомні електростанції постачали половину виробництва електроенергії країни.

“АЕС після вимушеної зупинки повертаються в робочий режим повільно – це технологічна необхідність.В першу чергу енергоживлення подається на об’єкти критичної інфраструктури: газорозподільчі мережі, водоканали, очисні споруди, лікарні. Триває поступове заживлення побутових споживачів”, – сказано у повідомленні.

У компанії зазначили, що наслідки вчорашньої ракетної атаки РФ зазнають усіх регіонів України. Наразі неможливо назвати точні терміни повного відновлення.

“Хочемо ще раз наголосити – після вчорашньої російської ракетної атаки в енергосистемі відбулася системна аварія. Були уражені важливі енергетичні обʼєкти. Спрацювала автоматика. Після таких аварій відновлення триває довше, ніж в тому випадку, коли відключення здійснюють диспетчери. Ми підготували енергетичну мережу до включення в роботу електростанцій, але дефіцит потужності в системі – все ще 50%. Якщо ми хочемо зберегти обʼєднану енергосистему, попри російські терористичні атаки, контрольовані відключення необхідні”, – заявили в “Укренерго”.
Половина України вже зі світлом: в ''Укренерго'' розповіли про ситуацію з відновленням енергопостачання

Також у компанії закликали українців, у яких уже з’явилася електроенергія, з розумінням поставитись до того, що графіки планових та аварійних відключень продовжать діяти.

“Ремонтні бригади “Укренерго” разом з колегами з обленерго ні на хвилину не припиняють аварійно-відновлювальні роботи, але обсяги пошкоджень такі, що на їх ліквідацію потрібно більше часу, ніж раніше. У період відсутності електроенергії, просимо подбати про себе та рідних, а також допомогти тим, хто потребує цього поряд. Витримка, мужність та взаємопідтримка – наша відповідь країні мороку”, – заявили в “Укренерго”.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )