Польща закупила у США скраплений газ: паливо доставлять в Україну

Польська держкомпанія PGNiG імпортуватиме СПГ (скраплений природний газ) зі Сполучених Штатів. Після цього його буде фізично доставлено в Україну.

“PGNiG закупила в США партію СПГ, який після регазифікації буде доставлений газопроводами до польсько-українського кордону для ERU Europe. Це друге постачання такого типу, здійснене компаніями”, – повідомляє прес-служба PGNiG 1 лютого.

Судно з американським СПГ на замовлення PGNiG прибуде до польського терміналу. ERU Europe забере куплений газ до кінця березня 2022 року.

“Для ERU велика честь, що вона уклала нову угоду з багаторічним партнером PGNiG з імпорту американського ЗПГ в Україну. Для України, як і для Європи, диверсифікація поставок, особливо ЗПГ, є ключовим елементом побудови енергетичної незалежності країни. Я вважаю, що особливо наразі, це завдання не тільки держави, а й приватних компаній, які працюють на українському газовому ринку”, – заявив Дейл Перрі, керуючий партнер ERU.

Це вже друге постачання газу в Україну, яке здійснюється PGNiG та ERU на основі закупівлі СПГ із США. Перше відбулося понад два роки тому. Танкер із купленим вантажем прибув на термінал у Свиноуйсьці у листопаді 2019-го. Паливо було отримано через газове з’єднання у Хермановіцах.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )