Порівняння цін на фрукти та овочі в супермаркетах України та Польщі: От де дешевше

Вартість багатьох продуктів харчування в Польщі нижча, ніж в Україні. Що стосується овочів та фруктів, то вони відрізняються у різних містах та торгових мережах, передають Патріоти України.

Наприклад, привізні продукти у Польщі дешевші, бо логістика в Україну зараз дорога, а от місцеві овочі та фрукти у сусідній країні дорожчі.Порівняємо вартість найпопулярніших овочів та фруктів у польських та українських супермаркетах “Ашан”.

Ціни на банани

У польському “Ашані” ціни на банани коливаються від 3 до 8 злотих, або 27-60 грн. В Україні вартість фруктів становить 69,90 грн/кг. Зазначимо, що банани в Україні під час війни подорожчали, адже через війну морської доставки немає, а доставка наземним шляхом обходиться дорожче через вартість палива.

Ціни на яблука

Середня вартість кілограма яблук у Польщі 3,50-3,99 злотих або 29,78-33,95 грн. В українському “Ашані” вартість яблук стартує від 15,90 грн/кг

Ціни на мандарини

Мандарини сорту Клементин у польському “Ашані” продаються за 9 злотих за кг (76,30 грн.). В Україні мандарини цього ж сорту коштуватимуть покупцям 64,09 грн.

Ціни на капусту

Кілограм білокачанної капусти в Україні в середньому коштує 12,50 грн., тоді як у Польщі 4,19 злотих. Це приблизно 34 грн.

Ціни на картопля

Кілограм картоплі у польському Ашані коштує близько 1,98 злотих або 16,85 грн., в Україні – від 8,30 грн.

Ціни на цибулю

У Польщі ціни на цибулю також дорожчі, ніж в Україні – від 3,33 злотих за кг або 28,34 грн. В “Ашані” в Україні цибуля коштує від 31,90 грн за кг.

В Україні на тлі війни помітно скоротилося виробництво цибулі. Несприятливі погодні умови призвели до збільшення обсягу некондиційної цибулі, яка не підлягає зберіганню, але її продають задорого, щоб отримати прибуток.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN