“Поїздили-покаталися”: Требушкін пояснив, чому люди залишаються в Покровську, попри наближення лінії фронту

Місто Покровськ на заході Донецької області, яке стало одним із хабів евакуації з Донбасу, опинилося в непростій ситуації через наближення лінії фронту та ймовірну відсутність газу взимку. Проте близько 25% жителів залишаються там, а дехто зовсім не хоче виїжджати. Одна з причин – відсутність у частини з них грошей на переселення.

Про це в інтерв’ю виданню “ОстроВ” заявив міський голова Покровська Руслан Требушкін. Він зазначив, що точної статистики щодо того, скільки осіб залишаються вдома, немає.

“Я знаю, що є люди, які не залишають своїх спроб запустити газопостачання, і багато хто намагається в цьому питанні сприяти. Якщо дадуть газ, то навряд чи велика кількість людей поїде з Покровська”, – зазначив він.

Окрім того, евакуація дуже залежить від лінії фронту. “Бо якщо вороги будуть підходити впритул, то ми розуміємо, що ми не матимемо ні світла, ні води, ні газу. Ми це бачимо по тих містах, які обстрілюють”, – сказав Требушкін.

Він повідомив, що на початку травня в місті залишалося 25-30% населення.

“Це ті мешканці залишилися, половина з яких працювали, а всі інші вже в тому віці, коли їм уже все одно. До речі, люди поїздили-покаталися, витратили гроші, зараз багато хто повернувся й каже: “Ми нікуди не поїдемо”, – розповів мер.

Відео дня:

За його даними, понад 10 українських областей готові співпрацювати, щоб допомогти евакуйованим із Покровська. Поки що всі ці погоджувальні питання проходять на рівні голів ОДА.

Наприклад, місто Червоноград на Львівщині робить ремонт гуртожитку для покровців силами волонтерів, підприємців. Требушкін зазначив, що не знає, чи бере участь у цьому міський бюджет.

“Але гуртожиток уже ремонтується… Будемо запитувати мешканців, хто хоче виїхати на період загострення конфлікту і, звісно, на зимовий період, адже існує дуже велика ймовірність, що опалення не буде”, – сказав він.

Мер упевнений, що поки не дуже багато людей готові евакуюватися, але з наближенням фронту чи зими й холодів “ці настрої у людей змінюватимуться“.
Покровськ на карті

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
“Поїздили-покаталися”: Требушкін пояснив, чому люди залишаються в Покровську, попри наближення лінії фронту