Позбавити зарплат! Просто зараз – відбувається немислиме, депутати не чекали. Рада на ногах – Разумкову повідомили

Новини

У Верховній Раді вирішили вдарити по кишені народних депутатів з числа найбільш злісних прогульників. Регламентний Комітет парламенту звернувся до спікера Дмитра Разумкова з вимогою позбавити виплат на виконання депутатських повноважень 79 парламентарів.

Причина банальна – в грудні 2020 року вони без поважних причин пропустили більш як 30% голосувань в Раді або ж понад 50% засідань парламентських комітетів.

Загальна сума коштів, яку не виплатять нардепам становить 3,3 мільйона гривень, як передає рух “Чесно” в соцмережі.

Нагадаємо, що в минулому році в ВР відбулося 89 пленарних засідань. За даними КВУ, народні депутати з партії “За майбутнє” менше були на засіданнях в ВР. Відсоток відвідувань становить всього лише 46. А лідерами відвідувань засідань у Верховній Раді стали партії “Слуга народу” (72%) і “Європейська Солідарність” (71%). На своїй сторінці в Twitter рух “Чесно” опублікувало документ, в якому вказані прізвища нардепів, позбавлених відшкодування депутатських повноважень за грудень в цьому місяці.

Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроект №1017 про зменшення конституційного складу Ради з 450 до 300 народних депутатів, пише рух “Чесно”.

За відповідне рішення на засіданні комітету проголосували 17 з 22 народних депутатів – членів комітету. Для прийняття законопроекту Верховною Радою в цілому потрібна конституційна більшість – 300 голосів.

Відповідний законопроект у Раду вніс президент Володимир Зеленський в перший день роботи 9-го скликання. Документ пропонує змінити ряд статей Конституції:

  • зменшити конституційний склад з 450 до 300 нардепів (цю норму в разі прийняття закону застосують вже в парламенті наступного, 10-го скликання);
  • прибрати з ст. 76 норму про те, що народних депутатів обирають “на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування” (щоб не було дублювання ст. 71, де також ця норма присутня);
  • уточнити, що народним депутатом України може бути громадянин України, який досяг на день виборів 21 року, який має право голосу, який постійно проживає в Україні не менше останніх п’яти років і володіє державною мовою (за станом на зараз в Конституції вимоги до кандидата в нардепи по володінню мовою немає);
  • додати в ст. 77 норму про те, що “Верховна Рада обирається за пропорційною виборчою системою”.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN