Правила правильної посадки винограду та догляд за саджанцями в перший рік вегетації

Як допомогти винограду прижитися і стати потужним кущем.

Як приємно влітку перебувати в затишній тіні виноградної лози, а в кінці літа ласувати смачними ягодами. Проте не багато початківців садівників вирішуються на посадку винограду на ділянці. Адже виноград досить вибагливий у вирощуванні та догляді, інформує Ukr.Media.

Початок літа — найліпший час для висадки зелених живців або саджанців із закритою кореневою системою.

Посадку винограду необхідно заздалегідь спланувати, оскільки саме правильний вибір місця впливає на його ріст і врожайність. Чагарник не любить протягів і притінених ділянок, тому його краще посадити з південної сторони біля якоїсь стіни. Також слід звернути увагу на ґрунт. Він повинен бути рихлим і поживним. Допускається посадка на піщаних і кам'янистих ґрунтах, але для цього слід додати у ґрунт гумус. Складнощі можуть бути з торф'яними і глинистими грунтами. В такий ґрунт обов'язково в яму під виноград потрібно покласти дренаж із щебеню, керамзиту, битої цегли і т. д.

Правила правильної посадки винограду

Яма під посадку винограду повинна складати 80 сантиметрів у ширину і глибину.

Важливо! В родючому ґрунті посадкову яму можна викопати невелику. А ось на важких глинистих ґрунтах яма повинна бути як можна ширшою і глибшою.

При формуванні ями потрібно візуально розділити ґрунт на три частини. Верхнім родючим шаром вистелити дно ями, це буде живильне середовище для коренів. В середині залишити той же шар, а для верхнього використовувати нижній, найбільш непридатний для вирощування.

До початку закидання ґрунту в яму, можна зробити корисну подушку з двох відер перепрілого компосту або перегною, 1-1,5 кг золи і 200-300 грамів нітроамофоски. Потім засипати родючим шаром, ретельно перемішати і полити двома відрами води. Поверх цього засипати середній і нижній шар на верх.

Після того, як яма буде готова, можна приступати до посадки. Саджанець заглиблюють в землю на 30-40 сантиметрів. Важливо, щоб вічко, яке в майбутньому стане нижнім пагоном, знаходилося під землею на рівні 10 сантиметрів. Якщо саджанець дуже довгий, можна провести похилу посадку. Коли саджанець буде присипаний землею на 5 сантиметрів від вічка, необхідно ущільнити землю руками і полити водою, а потім досипати землю до потрібної позначки, але залишити пухкою, щоб утворився хороший повітрообмін. В кінці яму замульчувати.

Правила догляду та підгодівлі винограду-перволітки

Відразу після посадки рекомендується притінити виноград від потрапляння прямих сонячних променів. Важливо не пропускати полив. Так, вже на десятий день після посадки, варто полити кущ теплою відстояною водою. Спочатку достатньо одного відра на кущ. Потім полив слід повторювати кожні два тижні. Під час сильної спеки, полив слід проводити частіше.

Для запобігання розвитку грибкових захворювань, рекомендується провести весняну обробку куща бордоською рідиною (1%). Від шкідників можна використовувати народні засоби, де на 10 літрів води береться натерте господарське мило.

Завдяки тому, що під час посадки створюється хороша живильна подушка, підгодівлю можна провести через два-три роки. Для підготовки до зимівлі восени проводять підгодівлю сумішшю з сірчаного калію (10 грамів на 1 м. кв) і суперфосфату (20 грамів на 1 м. кв).

Правила обрізки винограду і підготовка до зимівлі

Обрізку проводять з метою формування куща. Щоб залишити для розвитку два пагони, у куща проводять обрізку до двох вічок, видаляючи інші. Надалі проводиться щорічна обрізка винограду для підвищення врожайності та гарного росту.

У перший рік виноград обов'язково варто вкрити на зиму, незалежно від того, зимостійкий це сорт чи ні. Для цього можна використовувати гілки, солому, спанбонд та інші матеріали.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Правила правильної посадки винограду та догляд за саджанцями в перший рік вегетації