Прикмети, за допомогою яких можна підвищити урожайність огірків

Прикмети, яких дотримуються дачники при вирощувані огірків.

Огірок — поширений і корисний овоч. Він росте майже на кожній дачі та земельній ділянці. А колись огірки були привезені в наші краї з Індії та Стародавнього Єгипту. Досі на стінах древніх храмів можна побачити зображення плетених стебел і квіток огірка, інформує Ukr.Media.

Огірки володіють дивовижною властивістю: вони уповільнюють появу жирової маси завдяки тартроновій кислоті, що міститься в них. Регулярне вживання свіжих огірків допомагає виводити шлаки і токсини з організму. Це дуже низькокалорійний продукт, який до того ж добре втамовує голод. Салат зі свіжих огірків здатний додати сил і підбадьорити не гірше, ніж чашечка кави, тому що містить цілу гаму вітамінів і мінералів: С, В1, В2, В3, В5, В6, фолієву кислоту, а також кальцій, магній, залізо, фосфор, цинк і калій. Крім цього, вживання цього овочу допоможе поліпшити роботу серця і щитовидної залози, а також нормалізувати водно-сольовий баланс.

Кожному дачникові хочеться, щоб урожай огірків був багатим. Для цього вони не лише намагаються добре доглядати за огірками, але і слідувати певним традиціям і прикметами. Вірити цьому чи ні, покаже тільки практичний досвід. На що ж слід звертати увагу, щоб отримати багатий врожай?

Наприклад, правильно вибирати день посадки огірків. Городники рекомендують займатися посадкою до свята Святої Трійці. Якщо висадити пізніше, то часу для проходження кожної стадії розвитку буде недостатньо, і багатого врожаю не буде. Найбільш сприятливий день для посадки насіння — день святого Іова, а переносити розсаду в ґрунт потрібно в день Марфи-огірочниці.

Багато хто вважає, що грядки з молодими паростками огірків потрібно сховати від сторонніх, тоді і врожай буде багатим, наприклад, вкрити шаром соломи. Це не просто ознака, укриття грядок шаром соломи буде створювати парниковий ефект і давати можливість рослинам дихати. Більш того, на таких грядках майже немає бур'янів. Однак коли кущики підростуть і зміцніють, солому необхідно прибирати, інакше в ній можуть завестися миші.

Приймати серйозно таку рекомендацію чи ні, вирішити важко. Вона полягає в тому, що перший огірок, який з'явиться, потрібно зірвати і закопати в землю на грядці. Це свого роду жертвоприношення святому Пилипу, покровителю огіркової культури.

Особливе значення люди, які вірять у прикмети, надають дню збирання врожаю. Вважається, що найкращий час — це день Авдотьї-вільшанки 17 серпня. Цей день зазвичай видається нежарким і не дощовим. Вважається, що якщо зібрати всі дозрілі плоди в цей день, то на наступний рік урожай буде набагато багатшим.

При вирощуванні огірків слід звертати увагу на прикмети природи, адже вплив природних факторів взаємопов'язаний з розвитком рослин. Наприклад, цвітіння горобини або калини — це вірна ознака, що вже пора висаджувати огірки у відкритий ґрунт. Не можна проводити посадку в повний місяць або за кілька днів до нього і після нього. Якщо на ялинах багато шишок, то урожай огірків буде багатим.

Огірки не лише корисний низькокалорійний продукт харчування, але і незамінна річ в домашньому господарстві. Якщо обробити скибочкою свіжого огірка поверхню черевик, то взуття буде блищати, як нове. Скибочкою огірка легко і швидко можна очистити поверхню газової плити і ванни. А якщо протерти свіжим розрізаним огірком дзеркало у ванній кімнаті, то воно не буде пітніти. Дивно, але сік огірка допомагає, якщо змазати ним скрипучі двері, а часточки огірка в алюмінієвому посуді допоможуть відлякувати шкідників саду і городу.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Прикмети, за допомогою яких можна підвищити урожайність огірків