Пристайко заявив, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО: у Зеленського й МЗС відреагували

Посол України у Британії Вадим Пристайко заявив, нібито українська держава може подумати про відмову вступу в Північноатлантичний альянс (NATO). За його словами, такий варіант розглядається, якщо це дозволить уникнути війни з Росією.

Відповідну заяву дипломат зробив в інтерв’ю журналісту Стівену Нолану, передає BBC Radio 5 Live у Twitter. На висловлювання відреагували в Офісі президента й МЗС України (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

Згідно з цитатою, Пристайко наголосив, що вступ України в НАТО передбачений Конституцією держави. Однак дипломати “гнучкі в пошуку найкращого вирішення ситуації”.

“Ми намагаємося знайти найкращий вихід. Якщо це дозволить запобігти напруженості, то розглянемо це”, – сказав посол.

Зауважимо, що ці слова є лише однією з реплік українського дипломата в розмові з журналістом. Згодом у бесіді Пристайко заперечив, що Україна може відмовитися від цілі стати членом Північноатлантичного альянсу.

Реакція Офісу президента та МЗС

Прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що послу України в Британії необхідно надати можливість пояснити, що він мав на увазі, говорячи про членство в Альянсі. Також нагадав, що прагнення України до НАТО та ЄС закріплено у Конституції країни.

Зі свого боку речник Міністерства закордонних справ (МЗС) Олег Ніколенко в коментарі OBOZREVATEL зазначив, що слова Пристайка були вирвані з контексту.

Олег Ніколенко: слова Пристайка про НАТО були вирвані з контексту

“Безумовно, заради миру і збереження життів наших громадян Україна готова йти на будь-які формати діалогів із країнами і міжнародними організаціями. Водночас посол слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена в Конституції України, але країна нині не є членом цього чи іншого безпекового альянсу. Тож ключовим для нас стає питання гарантій безпеки“, – пояснив представник міністерства.

Ніколенко наголосив, що найкращою такою гарантією, звісно ж, і було би негайне прийняття нашої держави до Альянсу. Проте “загрози Україні існують тут і зараз”, тож пошук відповіді на питання гарантій стає фундаментальним нагальним завданням.

“Але жодне рішення не може бути ухвалене всупереч Конституції України“, – запевнив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )