Про які хвороби може повідомляти нам зайве позіхання

Захворювання, про які говорить часте позіхання.

Позіхання виникає з-за мимовільного рефлексу, який змушує нас широко розкривати рот і глибоко вдихати. Воно дозволяє охолодити мозок, сконцентрувати увагу і говорить про можливий недосип. Позіхальна реакція може запуститися внаслідок емпатії та ланцюгової реакції, коли поруч позіхає хтось інший. Всупереч стереотипу, недолік кисню не провокує позіхання. Вчені з Університету Меріленда провели експеримент, в ході якого попросили групу випробовуваних якийсь час дихати повітрям з підвищеним вмістом вуглекислого газу і повітрям, яке збагачене киснем. Це не справило особливого ефекту на появу позіхання. В середньому в день людина позіхає від семи до 23 разів. Однак якщо це відбувається в рази частіше, варто задуматися, чи немає у вас проблем зі здоров'ям. Розповідаємо, про які хвороби може повідомляти нам зайве позіхання, інформує Ukr.Media.

Проблеми з печінкою

Позіхання може виникати у людей, які страждають хворобами печінки через гормональний збій і спричиненою ним сильною втомою.

Епілепсія

Часте позіхання — один із симптомів епілепсії, але досить рідкісний. Виникає як реакція організму на напругу скроневих часток головного мозку. В них виникає спазм під час або після судом.

Пухлина головного мозку

Часте позіхання може говорити про пухлини мозку. Проте симптом проявляється в рідкісних випадках: з-за сильної втоми і підвищеної стомлюваності.

Розсіяний склероз

Хворі на розсіяний склероз починають позіхати через ураження стовбура головного мозку. Ця частина регулює роботу гортані, жувальних і мімічних м'язів. При такій хворобі відбуваються в ньому зміни, що призводить до виникнення мимовільних рефлексів, у тому числі позіхання і жування.

Інсульт

Люди, які тільки що перенесли інсульт, зазвичай часто позіхають. Лікарі вважають, що це допомагає їм відрегулювати температуру тіла і мозку, які нагріваються під час нападу. Позіхання може посилитися і перед інсультом, тому не ігноруйте симптоми, які супроводжують напад, такі як одностороння міміка, слабкість і неможливість підняти руку, невиразна мова.

Проблеми з серцем

При порушенні роботи серця стимуляція блукаючого нерва може спровокувати позіхальний рефлекс. Він з'єднує мозок з серцем і органами шлунково-кишкового тракту. Позіхання починається через зниження кров'яного тиску та уповільнення ритму серця.

Синдром обструктивного апное

Позіхання виникає і при синдромі обструктивного апное. При цьому захворюванні, яким страждає кожен п'ятий дорослий, люди не висипаються, навіть якщо лягають вчасно і сплять по вісім годин.

Хвороба проявляється як короткочасна зупинка дихання у сні. Коли потік повітря відновлюється, сплячий може прокинутися від відчуття удушення або захропіти. Іноді хворий може не підозрювати про цю проблему. Небезпека хвороби полягає у збільшенні ризику розвитку інсульту, інфаркту і передчасної, раптової смерті.

Ожиріння

Люди, які страждають ожирінням, можуть позіхати із-за порушення роботи щитовидної залози, яка виникає при незбалансованій дієті. Уповільнення роботи мозку або здавлювання грудної клітини під впливом зайвої ваги може привести до синдрому гіповентиляції легенів (утруднення дихання, неможливість глибоко вдихнути). Синдром підвищує кількість вуглекислого газу, знижується обсяг кисню в організмі. Позіхання в цьому випадку допомагає регулювати потік повітря.

Депресія і тривога

У людей, які страждають депресією, позіхання може бути викликане підвищенням рівня кортизолу в крові, а також і вживанням ліків. Деякі антидепресанти підвищують кількість гормону серотоніну, який призводить до втоми.

Тривожний розлад виникає з-за стресу і характеризується підвищенням рівня кортизолу. Зниження енергії і проблеми з роботою серця у даному разі провокують позіхання. Чим сильніше ви хвилюєтеся, тим частіше починаєте позіхати.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Про які хвороби може повідомляти нам зайве позіхання