– Пробач синку. Тут тобі буде краще. Повір! – прошепотіла Молода жінка схвильовано озирнулася на всі боки, одягла синові золотий ланцюжок з кулоном і тихо вийшла з палати

Різне

– Пробач синку. Тут тобі буде краще. Повір! – прошепотіла Ліда.

Молода жінка схвильовано озирнулася на всі боки, одягла синові золотий ланцюжок з кулоном і тихо вийшла з палати.

– Лідо, ти куди? Дитину хто годуватиме? Скоро адже заберуть! – Суворо запитала медсестра.

– Я до вбиральні, на одну хвилиночку. Малюк поїв вже, – мовила Ліда.

Жінка намагалася вгамувати тремтіння в руках, але у неї нічого не виходило. Серце калатало так гучно, що здавалося медсестра чула ці гучні удари.

– Ну добре. Давай швидше!

Ліда тихенько пробралася до виходу з відділення і кинулася бігти в низ по сходах. Опинившись на вулиці, жінка додала швидкості. Вона бігла швидко і без оглядки, їй весь час здавалося, що за ним женеться мед персонал, разом з дитиною.

Хвилин через двадцять, Ліда відчула себе в безпеці і зупинилася. У халаті і тапках, жінка виглядала безглуздо і підозріло. Їй довелося сховатися в під’їзді і чекати темряви.

“У мене вийшло!” – зітхнула з полегшенням. «Зараз головне виїхати по швидкому з міста, туди, де мене ніхто не знайде!» Незабаром стемніло і Ліда перебіжками добралася до гуртожитку.

– Лідо! – гукнула чергова. – Ти чому в такому вигляді?

– Потім тітонько. Все потім… – махнула рукою жінка і побігла в свою кімнату.

У гуртожитку, ніхто не здогадувався про неї… крім дівчаток-сусідок. Але ті дали слово мовчати і стримали його. Ліді доводилося кілька місяців приховувати і носити просторий одяг, що б приховати своє цікаве положення.

– Лідочко? Що сталося? Де твоя дитина? – запитала здивована сусідка.

– Нема дитини! І ніколи не було! Забудь! – вимовила зі злістю і кинулася збирати речі.

Одягнувшись, Ліда підняла сумку і зітхнула з полегшенням:

– Ну от і все! Прощай, подруго!

– Ліда, поясни до пуття, що сталося? Ти втекла з лікарні? – допитувалася Тамара.

– Пробач мені. Може, побачимось колись…, – заплакала дівчина і обняла подругу на прощання.

На вулиці йшов сніг. Навколо все було чистим і білосніжним, тільки на душі у жінки було брудно. Вона розуміла, що ніколи не пробачить собі цього вчинку. Їй доведеться все життя жити з великим каменем на душі.

Приїхавши на залізничний вокзал, Ліда взяла квиток на найближчий поїзд і терпляче чекала його. Вона не відчувала себе в безпеці, їй здавалося, що зараз в зал очікування увірветься головлікар, з її сином на руках і почне ганьбити її на весь вокзал.

Ліда розуміла, що виправдання її жахливому вчинку не було. Але іншого виходу з ситуації дівчина не бачила. Вона росла без матері, батько все життя сам виховував її. Микола Ігорович, займав високий пост в своєму селищі, він ніколи б не прийняв Ліду, разом з дитиною.

Молода жінка, до кінця сподівалася, що її кохана людина одумається і одружується з нею. Але вже перед самими… Ліді стало відомо, що Андрій – батько її сина, одружився з іншою…

Ліда вирішила поїхати кудись далеко. Жінка хотіла забути про своє минуле і почати нове життя. Може бути коли-то, вона зможе вивчитися на лікаря-педіатра, адже це була мрія всього її життя. А поки їй довелося кинути інститут і тікати світ за очі.

Незабаром оголосили посадку на поїзд. Ліда взяла сумку і буквально побігла до перону. Тільки після того, як поїзд рушив, жінка відчула себе в цілковитій безпеці і трохи заспокоїлася. Закривши очі, Ліда занурилася у важкі спогади.

Третій день, Ліда тряслася в поїзді. Їй здавалося, що ця поїздка триватиме цілу вічність. Душевний стан молодої жінки був важкий.

Вона вже багато разів пошкодувала про свій вчинок, про те, що кинула новонародженого сина. Ночами Ліда не могла спати, їй постійно чувся дитячий плач. І лише вдень, жінка забувалася в тривожному, короткому сні.

Кілька разів, вона хотіла вийти на станції і повернутися назад, до своєї дитини. Але у Ліди не вистачало духу. Вона розуміла, що зайшла вже надто далеко…

Ліда, часто згадала слова Андрія. Молодий хлопець клявся їй у коханні і обіцяв, що вони ніколи не розлучаться. Але після того, як з’ясувалося, що Ліда чекає дитину, коханий різко поміняв свою думку.

«Лідо, у мене інші плани на майбутнє. Я не збирався одружується на тобі, тому, вибачай .. »- це була їхня остання розмова, після якого у молодої жінки, щось обірвалося всередині. Вона перестала відчувати радість і печаль, стала байдужою до всього, що відбувається навколо.

– Збирайтеся! Через півгодини прибуваємо! – голос провідниці, вивели жінку з роздумів.

«Нарешті! Невже я зійду на землю!» – зітхнула з полегшенням Ліда. І в той же момент, жінку огорнув страх. Адже попереду була повна невідомість, куди їй йти і що робити далі, вона нічого не знала…

– Гей! Красуня! Тобі в село? – гукнув водій автобуса.

– Так. Напевно… – несміливо відповіла Ліда.

– Так заходь швидше! Наступний, тільки вранці буде. На роботу до нас або в гості до кого? – поцікавився товариський чоловік.

– Так. На роботу. У вас там є місця? Потрібні працівники? – запитала жінка.

– Звісно! У нас роботи всім вистачить! Не бійся, зараз приїдемо на місце, проведу тебе до бригадира. Він мужик тямущий, вмить вирішить твоє запитання! – підбадьорив водій.

– Дякую! – прошепотіла Ліда зі сльозами на очах.

***

Пройшли роки… Лідія Миколаївна, закінчила прийом і приводила в порядок документацію. Жінка працювала в місцевій поліклініці, педіатром. Єдина її мрія збулася, вона стала лікарем і лікувала дітей.

Це напевно було покаранням, за її страшний гріх. Ліда все життя мало справу з малюками і щасливими батьками, але сама так і не стала більше матір’ю.

Жінка була заміжня, але чоловік залишив її, як тільки дізнався, що Ліда не зможе народити дитину. Після розлучення, жінка поїхала до міста, де вдало поступила в інститут. Вона залишилася самотня і все своє життя присвятила роботі.

Років десять, жінка бачила страшні сни. Майже щоночі, Ліді снився кинутий син. Він плакав і просив взяти його на ручки. Жінка кидалася до нього, але в цей момент, між ними виростала стіна… Ліда молилася щоночі, просила допомагати її дитині.

– Лідочко Миколаївно! Ви знову хочете запізнитися на автобус? – посміхнулася санітарка. – Виходьте з кабінету, мені помити потрібно. Ех, не бережеш себе!

– Так мені ж в радість робота. А що в порожній квартирі однієї робити? – сумно запитала Ліда.

– Заміж тобі потрібно! Адже ще не стара жінка! – порадила бабуся.

– Ні, я вже це проходила… Краще вже однією.

Ліда попрощалася і вийшла з кабінету. Зупинка була порожня, один лише хлопчина сидів з великим букетом троянд.

– Добрий вечір! Давно чекаєте автобус? – поцікавилася жінка.

– Тільки підійшов. Але чекати доведеться довго. Автобус недавно був, я на жаль не встиг, – посміхнувся хлопчина.

На якусь мить, Ліді здалося, що у неї земля йде з-під ніг. Перед нею сидів Андрій, той самий, який зруйнував їй життя, двадцять років тому…

«Ні, цього не може бути. Андрій адже зараз є дорослим чоловіком, а цей хлопець, зовсім ще юний» – промайнуло в голові.

– Сідайте, – посунувся хлопець.

Ліда побачила коротенький золотий ланцюжок у хлопця, з тим самим кулоном, який їй батько замовив у ювеліра на повноліття. Це був образ Божої матері. Ззаду повинна бути напис «Спаси і збережи. Ліда »

Саме цей кулон, жінка одягнула своєму синові, коли бігла від нього у лікарні.

– У вас дуже гарний кулон…

– Так. З ним пов’язана якась таємниця, але мати не говорить, яка саме, – сказав хлопець.

– Матір? У вас є мама? – хрипким голосом запитала Ліда, опустивши голову.

– А як же! У кожного з нас є мати, – засміявся хлопець.

– Так якась ж за таємниця у вашого кулона? – Не вгамовувалася Ліда.

– Мати каже, щоб я ніколи не знімав його, адже це мій оберіг. Хоча, ззаду написано жіноче ім’я. Дивно все це…

– Яке ім’я? Якщо не секрет.

– Там написано: «Спаси і збережи. Ліда ». Але я ж не Ліда, мене Саша звуть! – посміхнувся хлопець.

У Ліди потемніло в очах: ​​«Боже мій! Адже це мій син! Що ж робити?” – у жінки почалася паніка.

– Красивий букет. До нареченій поспішаєте? – запитала Ліда.

– Ні. До мами. У неї ювілей сьогодні, а я ось спізнююся! Всі гості чекають мене, хвилюються…

Ліда проковтнув кому підкотили до горла. “Ні я не можу. У мене немає права руйнувати його життя… »

– А ось і автобус! – радісно сказав Саша. – Ходімо, що ж ви сидите! Вам випадково не погано? – хлопець підійшов ближче.

– Ні. Все нормально! Ви їдьте. Мені потрібно повернутися на роботу…

– Візьміть, це вам! Не сумуйте! – посміхнувся Саша і витягнувши троянду з букета, простягнув Лідії.

Хлопець побіг в автобус. Уже в дверях, він озирнувся і ще раз подивився на дивну жінку, яка дивилася йому вслід зі сльозами на очах.

«Будь щасливий синку! Пробач, я не маю права… »- прошепотіла Ліда слідом їде автобусу і заплакала.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN