Проблема зі статистикою! Вона викрила все, скандал на всю країну – Степанов зблід. Важливий фактор – ніхто не чекав

Новини

Академік НАН України, директор Інституту демографії Елла Лібанова заявила про те, що за станом на сьогодні існує певна проблема зі статистикою смертності від коронавірусу оскільки на неї обов’язково накладається соціально-економічна складова.

Про це вона розповіла в ефірі телеканалу “Україна 24”. Також вона зазначила, що має величезну кількість питань до обчислення.

“По-перше, про вплив COVID-19 на смертність можна буде судити, коли ми отримаємо дані за рік із загальною кількістю померлих від усіх причин. І вкрай би бажано з розподілом за віком. Тому що якщо навіть загальна кількість померлих не збільшилася, але почали вмирати в значно більш молодому віці, і це якимось чином можна пов’язати з COVID-19, це погано “, – зазначила академік.

За її словами, точно можна буде сказати, чи є COVID-19 причиною зростання смертності в Україні, тільки через рік після його появи в країні – тобто в березні-квітні цього року, оскільки поки неможливо бездоганно виділити те, що пов’язано з вірусом.

“Наприклад, ми повинні приплюсувати тих, хто в силу того, що медицина час стала лікувати тільки коронавірус, практично не міг потрапити до лікаря, якщо ти не був хворий на коронавірус. Планові операції навіть скасовувалися. У зв’язку з тим, що дуже багато людей боялися звертатися до лікарів, тому що панічні чутки були, що у всіх лікарнях можна тільки заразитися. Тому я і кажу, що ми не зможемо виділити тільки медичну причину коронавірусу. Туди обов’язково накладається соціально-економічна “, – заявила Лібанова.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, кількість ПЛР-тестувань і щоденна статистика хворих COVID-19 знизилися через те, що в Україні почали застосовувати експрес-тести на антиген. Їх результати Міністерство охорони здоров’я планує повідомляти раз в тиждень.

«Ми цю статистику даємо щотижня. Чому щотижня? Тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, досить велике. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі. Загальна кількість сімейних лікарів більше 23 тисяч в нашій країні », – пояснив Степанов.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий