Прості правила, які допоможуть уникнути масових аварій

Україна

Звичайно, від усіх аварій не вбережешся та всього не передбачиш. Однак є кілька простих правил, що дозволяють уникнути ДТП, в тому числі масових.

Наймасовішою і наймасштабнішою за всю історію стала автомобільна аварія біля фінського міста Гельсінкі, що сталася 15 років тому — тоді в ній постраждало близько 400 машин, інформує Ukr.Media.

А щоб з вами такого не трапилося, фахівці дали поради, як не опинитися в подібній ситуації.

Зараз кожен смартфон можна використовувати як навігатор, що надає інформацію про затори. Користуватися цим сервісом фахівці радять навіть при русі по знайомим дорогам. Так ви заздалегідь зможете дізнатися про нові затори вночі чи в умовах поганої видимості і, під'їжджаючи до них, скинете швидкість.

При відсутності подібного пристрою, варто стежити за поведінкою на дорозі водіїв великих вантажівок. Крім далекого огляду, кожен з них має в салоні рацію і отримує інформацію від багатьох колег на дорозі. Якщо фура, яка рухається перед вами ввімкнула аварійку або скинула швидкість на рівному місці, також варто пригальмувати, поки не розберетеся в ситуації.

Необхідно пам'ятати і про правила дорожнього руху, які вимагають рухатися зі швидкістю, яка відповідає дорожнім умовам. Масові аварії відбуваються в умовах поганої видимості, причинами якої може бути дощ, туман або снігопад. Навіть якщо ви впевнені у своєму досвіді та стані автомобіля, при погіршенні видимості потрібно скинути швидкість мінімум у два рази.

Дотримуйтеся простих правил, уважно слідкуйте за дорогою та учасниками руху і ви точно не попаде в подібну ситуацію.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN