Прямо в КСУ! Ще один протокол – Тупицький в ауті! Зеленському вдалося -це кінець!

Новини

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков відправив до суду протоколи щодо Олександра Тупицького, який до 29 грудня 2020 року обіймав посаду Голови КСУ. Протоколи стосуються конфлікту інтересів через незадекларовану ділянку в тимчасово окупованому Криму. Про це  повідомляє пресслужба НАЗК.

Новіков у супровідному листі до суду зауважив, що просить Голосіївський районний суд міста Києва повідомляти про час і дати судових засідань, на яких розглядатиметься справа про адміністративне порушення за згаданим протоколом, з метою особистого надання ним як особою, яка склала протокол, пояснень. Пише korupciya.com

“Вказані протоколи Голова НАЗК склав 8 лютого 2021 року. Протоколи стосуються ознак конфлікту інтересів під час прийняття рішення стосовно неконституційності е-декларування та щодо умисного незазначення в декларації ділянки, розташованої в Криму. Відповідальність за ці порушення передбачена ч. 4 ст. 172–6 (порушення вимог фінансового контролю) та ч. 2 ст. 172–7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, — зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду на один місяць. А на наприкінці грудня президент відсторонив Тупицького на два місяці.

19 січня УДО не стало пропускати Тупицького до Конституційного суду через його відсторонення. Ще наприкінці жовтня ДБР розпочало провадження щодо голови КСУ Тупицького.

Це сталося на фоні того, як 27 жовтня Конституційний суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.

Варто додати, раніше в ОГПУ зазначали, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому за такими же статтями — у організуванні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч.2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ. Повідомлення про підозру йому мали надіслати поштою.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий