У середу, 16 липня, Верховна Рада проголосувала за відставку Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра України.
Так, весь уряд пішов у відставку.
Відповідне рішення підтримав 261 народний обранець. Про це повідомляє OBOZ.UA.
Досягнення уряду Шмигаля
Шмигаль у своєму виступі серед ключових досягнень уряду, який він очолював, назвав збереження макрофінансової стабільності та залучення понад 137 мільярдів доларів бюджетної підтримки.
За його словами, Україна сьогодні є прикладом інституційної стійкості. Ще під час пандемії коронавірусу уряд започаткував державні цільові виплати (зокрема, програму єПідтримки), які згодом масштабували, допомагаючи мільйонам українців.
Подяки та впевненість у майбутньому
Під час виступу Шмигаль також подякував українським воїнам, усім громадянам, які тримають фронт, а також президенту, керівникам міністерств, народним депутатам, бізнесу та європейським партнерам за підтримку і спільну роботу.
Він наголосив, що уряд передає країну зі збереженою фінансовою стабільністю, достатньою ресурсною базою і 100% виконанням зобов’язань.
Станом на ранок 15 липня на казначейському рахунку України перебуває 340 мільярдів гривень, а золотовалютні резерви країни – рекордні, понад 45 мільярдів доларів.
Шмигаль зауважив, що Україна стала першою країною світу, яка в умовах війни не лише запровадила програму МВФ, а й успішно пройшла вісім переглядів цієї програми.
Соціальні виплати та оборона
Шмигаль зазначив, що уряд не має заборгованості з соціальних платежів – пенсії, субсидії та інші виплати завжди виконувалися вчасно, навіть під час перших місяців повномасштабної війни, коли пенсії виплачували авансом.
Він також повідомив, що на 2025 рік уряд має домовленості з міжнародними партнерами про залучення 39 мільярдів доларів на покриття дефіциту бюджету, і що вже розробляються плани фінансування наступного року.
За інформацією прем’єра, станом на вчорашній день місцевим бюджетам державою перераховано понад 113 мільярдів гривень.
Оборона і безпека України профінансовані на 100%, при цьому всі доходи від податків спрямовуються на підтримку обороноздатності країни.
Інфляція в червні становила 14,3% і має тенденцію до зниження.
Відставка прем’єр-міністра означає відставку всього Кабміну
Відповідно до Закону “Про Кабінет міністрів”, ухвалення Верховною Радою рішення про відставку прем’єр-міністра автоматично призводить до відставки всього складу уряду.
Проте Кабмін, що перебуває у відставці, продовжує виконувати свої повноваження доти, доки не розпочне роботу новий уряд.
Напередодні Шмигаль публічно повідомив, що написав заяву про відставку, подякувавши насамперед українським військовим за стійкість і захист країни в умовах повномасштабної війни.
Окремо він звернувся до президента Володимира Зеленського, якому також висловив вдячність за довіру та можливість очолювати Кабінет міністрів у складні для держави часи.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив про можливі серйозні кадрові зміни в уряді через невиконання домовленостей із міжнародними партнерами та запропонував Денису Шмигалю очолити Міністерство оборони України.
14 липня український лідер запропонував першій віцепремʼєрці Юлії Свириденко стати новою прем’єр-міністеркою.