Радбез ООН зібрався на термінове засідання через ракетний терор РФ по Україні: пряма трансляція

Рада безпеки ООН зібралася 23 листопада на термінове засідання через масований ракетний удар РФ по критичній інфраструктурі та мирних жителях України. Засідання скликане на прохання України

У засіданні, крім постійних членів Ради безпеки, беруть участь Україна, Румунія та Молдова. OBOZREVATEL веде пряму трансляцію з засідання РБ ООН.

Перед членами Радбезу онлайн виступив президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що Україна чекає рішучої реакції світу на терор РФ.

Зеленський наголосив, що Статут ООН має бути виконаний, адже агресія РФ загрожує усьому світові.

Український лідер розповів, що усього за один день Росія вдарила по Україні 70 ракетами, спрямовуючи зброю проти мирних жителів, критичної інфраструктури та соціальних об’єктів.

Позбавлення мільйонів українців тепла та світла при мінусовій температурі – це злочин проти людяності з боку РФ.

Зеленський вкотре закликав світ виконати українську формулу миру – і насамперед допомогти Україні закрити небо від російських ракет, захистивши цим життя українців.

Президент також нагадав, що Росія постійно блокує резолюції Радбезу, однак Київ наполягає на резолюції із засудженням енергетичного терору. І нехай тоді РФ спробує проголосувати проти цього.

Також Зеленський запросив представників ООН прибути в Україну і на власні очі побачити та оцінити масштаби руйнувань.

Окрім того, глава держави наголосив на тому, що міжнародне співтовариство має позбавити країну-терориста блокувати рішення, які мають на меті зупинити агресію.

Представниця США у своєму виступі наголосила, що Росія, несучи поразки на полі бою, намагається перетворити на зброю зиму – і умисно позбавляє український народ можливостей для виживання, прирікаючи їх на холод та темряву. Це призведе до нової хвилі біженців з України, яка може обчислятися мільйонами.

Вона закликала рішуче засудити порушення міжнародного права Росією та забезпечити механізм відповідальності. Також США наполягають на допомозі Україні, зокрема, у наданні генераторів та інших речей, необхідних для позбавлення українців від замерзання.

“Закликаємо ще більше країн підтримати Україну обладнанням, фінансами для відновлення енергомереж, для захисту українського неба від російських ударів”.

Представниця США також наголосила: жахлива тактика РФ не допоможе президенту РФ Володимиру Путіну зломити український народ.

Натомість представник Албанії свій виступ почав зі згадки про загибель немовляти унаслідок нічного удару РФ по пологовому відділенню на Запоріжжі. Коли Росія зазнає поразки, вона вдається до звичної тактики: ударів по цивільних мешканцях та цивільній інфраструктурі. Росія здійснює воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні, що підтвердило рішення Європарламенту щодо визнання РФ державоюю-спонсором тероризму.

Албанія нагадує, що РФ є постійним членом Радбезу, її перебування в організації на тлі скоюваних злочинів – ганебне для РБ ООН. І чим вдаліше Україна звільняє свої території – тим жорстокішими є удари РФ.

Представник Албанії наголосив: щонайменше 4 млн українців нині поставлені на межу виживання, і ця цифра продовжує зростати з кожним ударом РФ по критичній інфраструктурі та населених пунктах.

Також він виступив на підтримку заклику МАГАТЕ створити демілітаризовану зону довкола Запорізької АЕС. Та закликав РФ негайно вивести свої війська з території України.

Норвегія своєю чергою наголосила, що продовожуватиме неухильно підтримувати Україну та українский народ. Норвегія обурена ударами РФ по Україні, що призводять до жахливих страждань мільйонів людей, стривожена ескалацією, ударами російських військ по критичній інфраструктурі та загибеллю людей.

Ці удари не мають воєнної цілі, зазначив представник Норвегії – і спрямовані виключно на знищення українців.

Також Норвегія наполягає на негайному виведенні з ЗАЕС російських військ, вітає відновлення зернової ініціативи та вимагає від Росії негайно припинити війну та вивести свої війська з усієї території України.

Також Норвегія наполягає на безперешкодному доступу гуманітарних місій в Україну.

Франція акцентувала на систематичності ударів РФ по енергетичній інфраструктурі, що призвело до масових відключень електроенергії та водопостачання, збитки , завдані Україн – величезні, з проблемами через РФ зіштовхнулася також сусідня Молдова.

Франція також поклала повну відповідальність на Росію за погіршення ядерної безпеки, зокрема, на ЗАЕС.

Умисні удари РФ по цивільній інфраструктурі є відповіддю на успіхи України на фронті. На тлі військових поразок Росія взялася сіяти терор. Однак у своїй боротьбі за свободу Україна не залишиться на одинці. 13 грудня з ініціативи Франції відбудеться конференція, метою якої стане подолання наслідків російських ударів по території України взимку.

Франція також засвідчила незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Засудила удари РФ по критичній інфраструктурі України і Бразилія. Війна в Україні загрожує безпеці і стабільності у всьому світі. Представник Бразилії також додав, що важливо не шукати винних, першочерговою є доля мирного населення – та закликав до пошуку шляхів до мирних переговорів.

Велика Британія своєю чергою назвала неприйнятними напади РФ на цивільну інфраструктуру України. Упродовж останнього тижня РФ завдала умисних ударів по енергосистемі та цивільних об’єктах: ВООЗ зафіксувала вже понад 700 атак на медичні заклади з лютого 2022 року.

Росія мусить виконувати свої зобов’язання з міжнародного гуманітарного права. Президент Зеленський натомість озвучив план до миру. Найперше – Росія має вивести війська з території України.

Британія допоможе Україні справитися з викликами напередодні зими через терор РФ.

Ірландія також висловила занепокоєння через терор РФ та страждання мільйонів українців через удари по критичній інфраструктурі, які нині зачепили і Молдову.

Представник Ірландії згадав про вбитих мешканців Запоріжжя та Київщини, про виявлені масові поховання на звільненій частині Херсонщини, що є свідченням воєнних злочинів РФ, так само як і використання непропорційних та невибіркових атак на мирних жителів.

РФ завдає удари по енерго- та водопостачанню, медзакладам. Найтяжче це переживають жінки, діти та літні люди. І Росія не демонструє жодної зацікавленості у деескалалції, нарощуючи масив злочинів та смертей.

Об’єднані Арабські Емірати занепокоєні руйнуваннями критичної інфраструктури взимку, що призведуть до гуманітарної кризи. Особливо непокоять країну наслідки ударів 23 листопада та загрози для ЗАЕС.

Обстріли мають бути припинені, заявила представниця ОАЕ. Неприпустимі атаки на критичну інфраструктуру та медзаклади. Війну треба завершити у рамках мирного плану, який буде узгоджено сторонами. ОАЕ готова підтримати будь-які ініціативи, що допоможуть знизити страждання українців та допоможуть РФ та Україні прийти до миру.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN