Революція на ринку нерухомості: У США nочався nродаж nерших надрукованих будинків – в половину дешевше за традиційні недорогі котеджі

Новини

Будівельна фірма з Нью-Йорка виставила на продаж надрукований будинок і вже отримала безліч пропозицій. Житло площею 139 кв. м з трьома санвузлами, двома спальнями і гаражем обійдеться в $ 299 000, тобто наполовину дешевше, ніж аналогічний новий будинок в цьому районі, побудований традиційними методами. До того ж на його друк пішло в два рази менше часу, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Директор невеликої нью-йоркської компанії SQ4D Ларс Андерсен переконаний, що будівельна індустрія знаходиться на порозі великих змін. Його компанія вже скористалася 3D-принтером для друку демонстраційного будинку в районі Лонг-Айленда, а тепер збирається вперше в США продати другий об’єкт майже в два рази більшої площі. І зробити це буде не складно, з огляду на шквал дзвінків і повідомлень електронної пошти, що послідували відразу після публікації оголошення про продаж, стверджує Андерсен.«Ми почали з виробництва маленьких настільних 3D-принтерів і прийшли до думки, що хочемо трансформувати ринок житла і індустрію будівництва», – розповів він. Тому компанія масштабувала свій принтер і, після низки тестів, змогла надрукувати фундамент, внутрішні і зовнішні стіни і інженерні конструкції демо-будинку всього за два дні.В результаті вийшла міцна, стійка структура з бетону, причому з меншими затратами праці і собівартістю. На тлі недавнього підвищення цін на деревину в США, яке збільшило витрати на будівництво середнього будинку приблизно на $ 26 000, друк будинків з набагато більш дешевого бетону особливо приваблива.«Ми намагаємося будувати будинки і будівлі за половину часу і за половину ціни, – сказав Андерсен. – Наша прибуток буде вище, і ми зможемо довести це на прикладі наших нових проектів ». Компанія планує почати друкувати житло і в інших штатах, зокрема, в Каліфорнії і Флориді.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий