Connect with us

Новини

“РФ дісталися склади авіабомб від СРСР”: Жданов сказав, яким регіонам загрожує найбільша небезпека

Published

on

Російські загарбники уже застосовують на фронті керовані авіабомби масою 1500 кг. Проте найбільша небезпека від їхнього застосування для прифронтових регіонів, адже такі бомби після запуску здатні летіти максимум на 70-80 км. Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю “Главреду”, передають Патріоти України.

Він нагадав, що, за словами пресофіцера Повітряних сил Юрія Ігната, російські загарбники щодня застосовують до 20 таких авіабомб.

“Єдине, що якщо раніше росіяни застосовували авіаційні бомби ФАБ-250 і ФАБ-500, то сьогодні вони вже зробили комплект для ФАБ-1500. Але потрібно пам’ятати характеристики цих бомб. Справа в тому, що вони летять максимум на 70-80 км, не більше. Тому під ударом опиниться знову-таки прифронтова смуга, міста в 40-50 км від лінії фронту. Це зона ураження цих керованих авіабомб”, – зазначив Жданов.

Він наголосив, що для України застосування російськими окупантами таких авіабомб зараз є проблемою. При цьому Жданов провів аналогію з дронами-камікадзе “Шахед” і нагадав, що ті теж були проблемою, поки їх не навчилися ефективно збивати.

Advertisement

“Те саме зараз буде і тут. Поки ми не знайдемо способи і засоби боротьби з цими бомбами, вони будуть становити для нас загрозу”, – сказав військовий експерт.

Для того, щоб ефективно боротися з ударами такими авіабомбами, Україні потрібні радіолокаційні станції. Це допоможе швидко їх виявляти і знищувати.

“Справа в тому, що цю бомбу може засікати тільки радіолокаційна станція, тому потрібно або ганятися за нею на літаку, як ми ганяємося за “шахедами”, або потрібна радіолокаційна станція (не теплова, не візуальна, а саме радіолокаційна), щоб вона могла їх засікти, тобто бачити малорозмірні цілі. З цим би, наприклад, упоралися установки Gepard, але у нас їх дуже мало, треба фронт захищати”, – наголосив Жданов.

РФ має великий запас авіабомб

Країна-агресорка Росія має великий запас таких авіабомб, адже їй дісталися повні склади з ними від СРСР.”Особливість РФ у тому, що їй дісталися склади Радянського Союзу, який збирався воювати з усім світом. Тому в радянські часи хліба менше випускали, але бомби і ракети клепалися та відправлялися на зберігання – для майбутньої війни. Все це дісталося Росії”, – пояснив Жданов.

Advertisement

Зараз важко оцінити, у якому стані перебувають ті авіабомби, проте, перебираючи склади, можна набрати необхідну кількість. У той же час в РФ будуть проблеми з їхнім використанням, адже на бомбу потрібно одягнути крила, а їх немає. Крила до авіабомб повинна виготовити сучасна промисловість. Тому такі бомби будуть використовувати у міру виготовлення російською промисловістю крил до них, каже Жданов.

Прокоментуйте:
Advertisement