Роботодавців закликали зберігати робочі місця та зарплати за співробітниками-учасниками нацспротиву

Територіальна оборона отримає підтримку українського бізнесу. Зокрема, йдеться про допомогу з питань фінансування та матеріально-технічного забезпечення Збройних сил України та сил національного спротиву. Крім того, представники бізнесу закликали роботодавців зберігати робочі місця та зарплати за співробітниками, які братимуть участь у національному спротиві.

Про це повідомила пресслужба Спілки українських підприємців. Зазначається, що Спілка має намір:

  • проводити роз’яснювальну роботу серед своїх членів та інших підприємців щодо створення ними можливості для своїх працівників входження до складу територіальної оборони;
  • надавати консультаційну допомогу з питань фінансування та матеріально-технічного забезпечення ЗСУ та сил національногоспротиву;
  • організовувати аналітичнезабезпечення підприємців щодо прав та обов’язків при введені військового стану;
  • взаємодіяти з центральними, правоохоронними та місцевими органами державної влади у синхронізації дій для спільної оборонної діяльності;
  • надавати інформаційно-комунікаційну підтримку національній позиції та протидії антидержавній пропаганді.

Робочі місця та зарплати мають бути збережені за учасниками нацопору

Страх втратити роботу чи зарплату може стати для українців перешкодою для участі у національному спротиві. У зв’язку з цим у Спілці закликали підприємців:

  • гарантувати збереження робочого місця працівникові, який бере участь у національному спротиві;
  • гарантувати заробітну плату працівникові, який бере участь у національному спротиві, під час його відсутності на робочому місці через військові навчання або діяльність у складі територіальної оборони.

Крім того, там наголосили на важливості надання таким співробітникам підтримки з боку роботодавця. Зокрема – додаткової матеріальної допомоги.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновоєнної підготовки громадян України до національного спротиву. Відповідно до постанови №1443 від 29 грудня 2021 року, вона поділятиметься на початкову та базову:

  • початкову підготовку здійснюватиме Міносвіти у співпраці з Міноборони України;
  • базова підготовка проводитиметься під керівництвом Міноборони та інших зацікавлених органів виконавчої влади.
Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN