Ролики, як фітнес: як з звичайної розваги зробити ефективне тренування для схуднення

Ролики можуть бути не лише приємним, але і корисним способом проведення часу.

Вчимося робити з катання повноцінне тренування, інформує Ukr.Media.

Звичайне катання на роликах, звичайно, приносить користь, але чому б не посилити її вдвічі й не спалити за мінімальний час у 2 рази більше калорій.

До речі, ролики і так дуже енергозатратний вид фізичної активності. Наприклад, година їзди на велосипеді по рівній дорозі допоможе спалити в середньому 300 ккал, по гірській місцевості — 450. Та ж сама година на роликах (на середній швидкості і рівної поверхні) спалить 800-850 ккал. Навантаження під час такої прогулянки падає на ноги, прес і спину, тож якщо це — проблемні місця вашої фігури, ви їх точно пропрацюєте.

З процесу катання можна зробити ефективне інтервальне тренування тривалістю 20 хвилин.

Чергування коротких періодів високоінтенсивної роботи і відпочинку — відмінний спосіб скинути непотрібне. До того ж це цікавіше, ніж просто одноманітна їзда.

Розминка

Перш ніж одягнути роликові ковзани з метою тренування, обов'язково проведіть розминку.

Порядок рухів:

  • 10 легких стрибків;
  • 10 разів потягніться руками вгору, а потім опустіться, торкаючись пальцями стоп;
  • 10 кіл, руки вперед;
  • 10 кіл, руки назад.

Повторіть коло 3 рази.

Тренування

Спортивне катання на роликах — одна з варіацій так званого фартлека. Це різновид циклічного інтервального тренування, який поєднує різний темп від повільного до швидкого різкого. Такий темп практикується в ходьбі, бігу, плаванні, веслуванні. При цьому зміна йде безперервно, протягом усіх 20 хвилин.

4 швидкості заняття

Легкий темп — визначається просто: під час катання на роликах вам повинно бути легко розмовляти. Серцевий ритм повинен бути лише злегка підвищений, і ви повинні бути в змозі контролювати своє дихання.

Помірний темп — він повинен зробити розмову складнішою, але не неможливою. Але після декількох вимовлених слів дихання стане важче.

Швидкий темп — ви їдеш активніше, але повинні відчувати, що по закінченню такого інтервалу ще зможете швидко рухатися. Говорити вже може бути дуже важко. Під час руху необхідно робити широкі кроки, також, можливо, ви почнете відчувати печіння в м'язах.

Спринтерський темп — максимальне прискорення. Ви точно не зможете говорити, серце буде сильно битися. В результаті ви напевно запихаєтеся, але результат того точно вартий.

Чергуйте всі ці темпи між собою протягом 20 хвилин.

Завершення тренування

Після завершення всіх інтервалів поступово уповільнюйтеся і протягом 5 хвилин катайся в легкому темпі. Необов'язково продовжувати їхати на роликах, можна зняти і трохи походити пішки. Головне — дати тілу охолонути, а пульсу — прийти в норму.

Потім зробіть декілька вправ на розтяжку (приділіть особливу увагу ногам), щоб звести до мінімуму ризик виникнення хворобливих відчуттів після тренування.

Спочатку це тренування може здатися занадто легким, але під кінець з вас точно зійде "7 потів" та купа калорій.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Ролики, як фітнес: як з звичайної розваги зробити ефективне тренування для схуднення