Російські хакери атакували систему електронних державних органів в Україні, – РНБО

З території Росії була здійснена хакерська атака на систему документообігу держорганів в Україні. Як повідомляє пресслужба Ради національної безпеки і оборони, зловмисники атакували через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, передають Патріоти України.

“Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів, оскільки саме з використанням цієї системи здійснюється документообіг в більшості органів державної влади”, – відзначили в повідомленні.

У РНБО пояснили, що у вірусі перебувала програма для віддаленого управління комп’ютером. “За сценарієм атака відноситься до так званих supply chain attack. Це атака на ланцюжок поставок, при якій атакуючі намагаються отримати доступ до цільової організації не безпосередньо, а через уразливості в інструментах і сервісах, які вона використовує”, – пояснили у відомстві.

У Раді нагадали, що найвідомішими і наймасштабнішими атаками такого типу стали NotPetya, спрямована на пошкодження української інфраструктури в 2017 році, і Solorigate – кібершпіонская операція Росії 2020-2021 року, яку зараз розслідують у США.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий