Російські тести! Після гучного скандалу – Степанов не став мовчати, злив всю правду. Країна на ногах

Різне

Держава і приватні лабораторії закуповують переважну кількість ПЛР-тестів у вітчизняного виробника – компанії “Українські генетичні технології”.

Про це сказав на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, коментуючи інформацію деяких ЗМІ про використання російських ПЛР-тестів.

“Це не просто інформація, яка не відповідає дійсності. Це якийсь такий черговий фейк, який дуже часто поширюється в нашій країні”, – заявив він.

За словами міністра, Україна закуповувала тести в:

“Як ви бачите, Російської Федерації тут немає. Підкреслюю, що на сьогоднішній день закупівля більшості ПЛР-тестів здійснюється в українського виробника “Українські генетичні технології” як за державним замовленням, так і приватними лабораторіями”, – додав він.

Степанов підкреслив, що в Україні є три юридичні особи, зареєстрованих в Росії, які здійснюють свою діяльність через українських постачальників.

“Процентне співвідношення використання ПЛР-систем, виробництво яких зареєстровано в РФ, становить менше 0,6%. Це використовується виключно в якихось приватних лабораторіях. Держава точно не закуповувала, не закуповує, і закуповувати не планує”, – сказав він.

Раніше, 8 січня, голова Національної медичної палати України, директор Інституту вакцинології і імунобіопрепаратів Сергій Кравченко заявив, що в Україні при діагностиці COVID-19 в 90% випадків використовуються ПЛР-тест-системи російського виробництва. “Навіть ПЛР тест-системи харківської компанії “Астравір” виробляються на основі російських компонентів”, – додав він.

Джерело

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN