Російський блогер описав інста-тури у зруйнований РФ Маріуполь

Блогер Лев Левченко “описав лукбук російських туристів” у знищеному РФ Маріуполі для російського видання The Village. У відповідь на критику журналісти переписали матеріал, а потім заявили, що просто “про*балися”, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.

У своїй статті Левченко аналізує “тренд”, який у Росії запустили рашистські Instagram-блогери: їздити у “звільнений” Маріуполь і фотографуватися на “тлі закинутих будівель”.

Пізніше, після першої критики, у матеріалі з’явився дисклеймер, що редакція видання нібито не закликає відвідувати Маріуполь з метою туризму, а просто розповідає про нездорове явище в Росії. Однак сам Левченко обтічно писав про російське вторгнення, наприклад, було незрозуміло, як Маріуполь раптом виявився “зруйнованим”.

Разом з тим в Twitter видання редактор соцмереж цілком серйозно в підводці до матеріалу назвав Маріуполь “зруйнованим, завойованим і приєднаним містом”, і що блогери їздять туди “фоткатися на тлі кльових закинутих будівель”.

Самого Левченка 1993 року народження знайшли за кордоном. Як пишуть Українські OSINT-дослідники з “Бджоли”, блогер встиг утекти від мобілізації до Вірменії. Принаймні, Єреван як актуальне місце перебування він вказав в соцмережах.

До мобілізації блогер писав виключно на “хіпстерські” теми і, як стверджують дослідники, замовчував розв’язану війну: “Він втік за кордон. Здавалося б, сиди мовчки і не нагадуй іншим, що накоїла твоя батьківщина. Але ні. Він із захопленням пише про “заброшки Маріуполя” та красиві локації для фото у знищеному росіянами місті”.

Свої сторінки Левченко вже “зніс”, проте в мережу також виклали номер телефону російського журналіста.

УНІАН

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN