Росія готується до нового прориву кордону: названо напрямок

На Харківському напрямку противник продовжує не лише сковувати сили та засоби ЗСУ, а й значно активізувався.

Так, як повідомляє військовий оглядач Костянтин Машовець, за останні два тижні супротивник значно активізував ведення диверсійно-розвідувальної діяльності у цьому напрямі.

Безпосередню участь у цих діях бере зведений тактичний загін Центру сил спеціальних операцій, розгорнутий у районі міста Валуйки.

окупанти, мобіки, росія

Як повідомляє Машовець, протягом 4 та 6 березня диверсанти цього загону зробили принаймні дві спроби перетнути державний кордон України. Обидві спроби закінчилися їхньою втечею назад на територію Росії під вогнем.

Таким чином, констатує експерт, противник намагається знайти найбільш уразливі ділянки у системі оборони

“Також не сумніваємося в тому, що активна розвідувально-диверсійна діяльність відповідних сил противника здійснюється на цьому напрямі саме в інтересах його оперативної групи “Бєлгород”. Що може свідчити про підготовку її командуванням низки активних наступальних дій, принаймні тактичного масштабу у разі успіху наступальних дій ГВ “Захід” на Куп’янському напрямі…», – додає Машовець у своєму телеграм-каналі.

Експерт припускає, що якщо противнику вдасться досягти суттєвих результатів у районі Куп’янська та на північ від нього, ворог одночасно може здійснити прорив кордону на Вовчанському чи Великобурлуцькому напрямках.

мобіки, окупанти

«Саме тому ці “підмосковні” диверсанти зараз намагаються активно нишпорити тилами нашого оперативно-тактичного угруповання, яке обороняється на Куп’янському напрямку», – пояснює експерт.

Таким чином, прогнозує експерт, на цьому напрямку противник має можливість найближчим часом, у кращому для себе випадку і за “найоптимістичнішими оцінками”, виставити до 6-8 БТГр у першому ешелоні, до 3-4 БТГр у другому.

Цього, припускає Машовець, вистачить для проведення локальних наступальних дій тактичного масштабу, щоб у найвідповідальніший момент (коли на Куп’янському напрямку розгорнуться основні події) скувати частину сил та засобів України, але явно мало, щоб окупувати Великий Бурлук чи прорватися до передмістя Харкова.

Харків, Салтівка, обстріли

Звертає увагу експерт і на інші ознаки того, що противник збирається наступати саме на Куп’янському напрямі. Так, окупанти намагаються приховано проводити розмінування територій та розгортання мотострілецької бригади та зведених штурмових підрозділів.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN