Росія і Туреччина почали переговори про розблокування портів України: що відомо

В Анкарі почалися переговори глав МЗС Росії і Туреччини Сергія Лаврова і Мевлюта Чавушоглу про розблокування українських портів і вивезення зерна по Чорному морю.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на TRT Haber.

Візит Лаврова припадає на той час, коли очікується якнайшвидша поставка російсько-українського зерна на світові ринки.

Росія і Туреччина стурбовані безпекою розвантаження зерна в умовах війни. При цьому Україну особливо турбує проблема безпеки, яка виникне при знешкодженні морських мін в Одеській області, а Росію турбують танкери-зерновози, що везуть зброю в Україну.

В ході переговорів також будуть обговорюватися питання безпечного руху танкерів в Чорному морі і безпечного входу і виходу в Чорне море і порти.

Очікується, що переговори завершаться близько 11:50, після чого міністри проведуть спільну прес-конференцію.

Передісторія

Україна є одним з найбільших експортером пшениці, кукурудзи та соняшникової олії у світі. З початку повномасштабного вторгнення Росії були заміновані українські порти в Чорному морі, у зв’язку з чим Україна не може продавати зерно за кордон у великих кількостях.

Відео дня:

В даний час в Україні зберігатися близько 90 млн тонн аграрної продукції, які неможливо експортувати через перекриті шляхи доставки і порти. Єврокомісія запропонувала ввести нові наземні маршрути експорту зерна з України вантажівками і вантажними поїздами. Розглядаються варіанти вивезення зерна по суші, по залізниці, по Дунаю.

Водночас російські війська почали масово вивозити українське зерно через Крим до Росії з тимчасово окупованих територій. Зокрема, Маріуполя, Запорізької та Херсонської областей. Після цього вони перепродують зерно в інші країни, підробляючи документи про країну виробника.

У свою чергу США направили листи урядам понад 14 країн за попередженням про те, щоб вони не купували у Росії викрадене в Україні зерно.

Разом з тим президент РФ Володимир Путін гарантував розблокування українських портів для вивезення продовольства, проте українські чиновники впевнені, що обіцянку керівник Кремля не стримає.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Росія і Туреччина почали переговори про розблокування портів України: що відомо