Росія має в 5 разів більше артилерії, але MLRS і HIMARS надали Україні перевагу в бою – Forbes

Російські війська мають перевагу перед ЗСУ в артилерії щонайменше у п’ять разів, а в РСЗВ – у сім. Однак достатня кількість пускових установок MLRS та РСЗВ HIMARS здатна знищити склади снарядів, зруйнувати забезпечення артилерії та деморалізувати росіян, у такий спосіб надавши Україні перевагу у бою.

Про це йдеться у матеріалі Forbеs. Там уточнили, що вказані системи створені бити не по передовій, а глибоко в тил і точно в ціль. war.obozrevatel.com

Як зауважили в матеріалі, російські війська буде складно перемогти, якщо не виграти артилерійську битву, оскільки щодня на українську землю падає до 2000 т боєприпасів. Водночас велика кількість снарядів говорить про залежність Росії від залізничних шляхів і логістичних маршрутів. Будь-який збій у ланцюзі “залізниця – склад – вогнева позиція” може істотно вплинути на оперативну обстановку.

Порівняння MLRS НАТО та радянської артилерії
Кількість озброєння в України та Росії

І якщо останній місяць ворог практично безкарно накопичував велетенські склади боєприпасів на відстані 50–100 км від лінії фронту, зазначили у виданні, то з появою навіть чотирьох HIMARS у ЗСУ ворог відчув значні проблеми – за останній тиждень були повідомлення про приблизно 10 великих цілей на окупованих територіях, знищених далекобійними системами, зокрема й американськими HIMARS.

У матеріалі зауважили, що НАТОвська артилерія побудована за іншим принципом – її завданням ефективність і удар на випередження. Окрім того, вона має більшу дальність, ніж радянська. Проаналізувавши основні характеристики артилерії у виданні зробили висновок, що артилерія, надана Україні Північноатлантичним Альянсом, здатна “задавити” переважаючу за кількістю радянську артилерію, але її має бути достатньо, аби закрити всю лінію фронту.

Зі слів бригадного генерала Володимира Карпенка, щоб закрити лінію фронту, потрібно близько 40 механізованих бригад, для комплектування яких необхідно близько 2000 артилерійських систем. Наразі ЗСУ має приблизно 800 і гострий дефіцит калібру 152 мм.

Відео дня:

Через незначну кількість РСЗВ на озброєнні України, порівняно з російськими військами, виникла необхідність переходити на НАТОвські MLRS – перші чотири наша країна отримала у червні, що одразу позначилося сплеском активності ЗСУ. Загалом нам обіцяють надати вісім систем HIMARS і дев’ять М270.

Зазначається, що сучасні MLRS забезпечують майже гарантоване влучання в будь-яку ціль розміром більше 10 м на відстані понад 70 км. Одним залпом система може знищити шість або 12 окремих цілей, залежно від типу установки. При цьому жоден сторонній об’єкт не постраждає.

За допомогою достатньої кількості MLRS українські війська зможуть знищити життєво важливі для окупантів склади боєприпасів і змусити “голодувати” російську артилерію, тим самим деморалізувавши ворога.

“Ефективна зброя середньої дальності змінює правила гри. Те, що ще вчора було умовним тилом, тепер передова. Зона відносної безпеки переміщується на відстань до 70 км від лінії фронту”, – йдеться в матеріалі.

Водночас автор акцентував, що питання наразі – у кількості такої зброї. Наголошується також, що західні військові аналітики часто дивуються ефективності своєї ж зброї в руках ЗСУ –HIMARS і М777 роками воювали в різних військових конфліктах на Близькому Сході, але ніколи не викликали такого резонансу.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Росія має в 5 разів більше артилерії, але MLRS і HIMARS надали Україні перевагу в бою – Forbes