Росія може отримати в Україні справжній “В’єтнам” – британський міністр оборони

Міністр оборони Великобританії Бен Волллес упевнений, що нинішня ситуація “трясовини”, в якій опинилася армія РФ в Україні, загрожує перерости в розгром. Тоді результат війни для окупантів буде схожий на події В’єтнамської війни, де США були змушені відступити. .obozrevatel.com

Президент РФ Володимир Путін має набагато сучаснішу зброю, ніж зараз маэ українська армія. Але можлива втрата суспільної підтримки щодо воєнних дій в Україні може призвести до краху його режиму. Бен Уоллес вважає, що є два варіанти розвитку подій – заморожений конфлікт, як на Корейському півострові, або військовий колапс РФ, як вихід США з В’єтнаму в 1973 році, повідомляє видання The Telegraph.

“В’єтнамська війна тривала 15 років і призвела до нищівної поразки найбільшої військової сили з передовою зброєю, тому що у в’єтнамців була перевага рідної землі та громадська підтримка”, – сказав міністр.

За його словами, нині в Україні армія Росії досягла своєї межі. Якщо окупанти посипляться на півдні та Донбасі так, як це сталося на півночі та північному сході України, і почнеться втеча, то всі ці війська виявляться всередині Росії, і будуть серйозні проблеми.

Те, що плани Путіна провалилися, а його авторитет похитнувся, побічно підтверджує й самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко. Він зненацька набрався сміливості і заявив, що війна в Україні “затягується і треба відновити переговори про мир”. Але прямої критики на адресу союзника не прозвучало.

Відео дня:

При цьому білоруська влада надає військову підтримку російському агресору лише “наполовину”. Вони надали у користування залізницю та аеродроми. З території Білорусі також ведуться ракетні обстріли України. Але армія Лукашенка не вступила у війну на території України.

Через бойові дії на Донбасі російська влада вже відмовилася проводити в окупованих Донецьку і Луганську “паради перемоги” на 9 травня. Зокрема, заступник голови адміністрації Путіна Сергій Кирієнко заявив, що парад “неможливий”, але “час прийде і незабаром прийде”.

На думку Уоллеса, Путін може використати сакральну для російської пропаганди дату 9 травня для проголошення нових цілей щодо України – “розширення боротьби” за Україну. Але не йдеться про вторгнення в іншу країну, а скоріше про проведення масштабної мобілізації населення. Хоча деякі джерела у Кремлі спростовують масову мобілізацію росіян заради ведення війни.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Росія може отримати в Україні справжній “В’єтнам” – британський міністр оборони