”Росія прорахувалася”, – чому Путін обрав для нападу на Україну 24 лютого

Дата повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну було обрано Кремлем не випадково, а з наміром.
Росія готувалася до нападу на Україну, розраховуючи певну дату. Західні розвідки говорили, що війна розпочнеться 16 лютого, потім – 22 лютого. Однак вторгнення трапилося на два дні пізніше. dialog.ua

Генеральний директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів канадській CBC News, що о 01:00 24 лютого Україна відключила свою енергосистему від російської в рамках проекту щодо її переорієнтації на ЄС. Кілька днів українські електромережі мали працювати в автономному режимі, без використання електрики з-за кордону. Проте Кремль порушив усі плани.

Саме перший день енергетичної незалежності України Кремль обрав для “спецоперації”.

“Я вважаю, багато хто в Росії міг бути впевнений, що якщо вони нападуть, коли ми перебуваємо в автономному режимі, ми втратимо управління системою, – сказав Харченко. – Це призвело б до відключення світла в багатьох регіонах України. Можете собі уявити, так?” Ракети, снаряди, російські військові – і немає електрики.

За його словами, Росія знала про заплановане відключення ще в листопаді 2021 року, оскільки українська сторона мала повідомити про випробування.

“Вони прорахувалися, не розуміючи, що Україна набагато стійкіша, ніж вони думали”, – прокоментував експерт з безпеки та енергетичної політики Аріель Коен.

Він також упевнений, що Кремль неправильно оцінив готовність українців боротися за свою незалежність, що спричинило очевидний результат.

Діючі та колишні високопосадовці НАТО та експерти з гібридних війн погоджуються з припущенням Харченка. Ймовірно, Москва справді планувала “легку прогулянку” Україною в той момент, коли мільйони мирних людей могли залишитися без світла та тепла. Тоді армії РФ не довелося б витрачати свої снаряди та живу силу, аби зруйнувати енергетичну інфраструктуру. І, найголовніше, Росії потім не довелося б вкладати мільярди в її відновлення.

Експерти впевнені, що російські війська хотіли скористатися панікою і хаосом, що виникла, коли люди залишилися б без електрики, без мобільного зв’язку, щоб швидко просунутися до Києва і скинути уряд Володимира Зеленського. Ставка цього, на їхню думку, цілком могла бути частиною російського плану.

Через вісім місяців від початку війни Росія наважилася залишити Україну без світла, води та опалення. Окупанти навмисне знищують критичну інфраструктуру, щоби змусити українців піти на світову на вигідних для Кремля умовах. Час важливий для РФ – загарбники не можуть довгий час утримувати фронт, і зволікання серйозно позначиться на переговорних позиціях росіян.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN