Росія зможе торгувати лише як Іран: чиновники Путіна прийняли жорсткі обмеження

Курс рубля впав на тлі військового вторгнення Росії в Україну, в результаті російський регулятор (центробанк) запровадив обмеження, які за своїми масштабами нагадують ті, що діяли у 90-х. Росіянам заборонили переводити валюту за кордон: вони не зможуть сплачувати за міжнародні сервіси, а також сплачувати свої кредити за кордоном, платити за купівлю товарів.

Як розповів “Медузі” директор Банківського інституту НДУ ВШЕ Василь Солодков, у результаті будь-який переказ буде неможливим, це зупинка розрахунків. “При цьому немає заборони на експортно-імпортні операції. Але як розплачуватись – незрозуміло. Якийсь час це може працювати як валютні свопи: тобто вам потрібна валюта, а комусь (за кордоном) потрібні рублі. Одні тут витрачають рублі, інші там витрачають валюту. Це те, як ведеться торгівля (інших країн) з Іраном”, – пояснив економіст.

Ще в указі є жорстке обмеження щодо підприємств: вони мають продавати 80% валютної виручки, щоб створити пропозицію валюти на ринку.

“Скільки це триватиме, незрозуміло. Якщо грубо рахувати, у нас 600 мільярдів доларів резервів. Припустимо, половину заморозили, половина залишилася. ЦБ сьогодні витратив 85 мільярдів рублів на інтервенцію, візьмемо грубо – це 1,5 мільярда доларів. Якщо цими темпами, то на рік підтримки курсу нам вистачить”, – пояснив експерт.

Акції найбільших російських компаній 28 лютого обрушилися на Лондонській фондовій біржі. Наприклад, Ощадбанк втратив 77%, а Газпром – – 60%. Ситуація зараз гірша, ніж під час масштабної кризи 1998-го. Все це стало реакцією на воєнний напад Росії на Україну.

Акції найбільших російських компаній 28 лютого обвалилися на Лондонській фондовій біржі. Наприклад, Сбєрбанк втратив 77%, а Газпром – 60%. Ситуація зараз гірша, ніж під час масштабної кризи 1998-го. Все це стало реакцією на воєнний напад Росії на Україну.

Як впали акції:

  • Сбєрбанк -77%
  • Новатек -75,9%
  • Газпром -60%
  • Роснефть -45,5%.

Як уже постраждали росіяни через війну:

  • впали акції російських компаній; у результаті власники найбільших підприємств за кілька днів втратили десятки мільярдів доларів.
  • злетів курс долара; російський рубль став найнестійкішою (волатильною) валютою світу. При цьому ситуація із курсом продовжує погіршуватися.
  • постраждав банківський сектор. Через відключення іноземного програмного забезпечення, блокування кореспондентських рахунків та активів банків за кордоном розпочалися масштабні проблеми з банківською системою.
  • згортаються інвестиції. Росія перетворюється на країну-ізгоя, з якою не заведено, а в деяких випадках навіть заборонено співпрацювати. Країна-агресор втратила можливість залучати не лише кредити за кордоном, а й втратила іноземні інвестиції.
  • через відключення SWIFT може тимчасово паралізувати експорт-імпорт РФ.
Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )