Connect with us

Новини

Росія звернулася до Туреччини по допомогу в обході західних санкцій – розвідка

Росія звернулася до Туреччини по допомогу в обході західних санкцій, запроваджених у відповідь на вторгнення в Україну, які починають все сильніше тиснути на економіку РФ. Українська розвідка перехопила відповідну пропозицію російської влади.

Про це повідомляє американська газета The Washington Post.Зазначається, що зустріч президентів Росії та Туреччини 5 серпня в Сочі, друга за два тижні, викликає побоювання, що Кремль може зміцнити економічні зв’язки з країною НАТО, яка не приєдналася до запровадження санкцій проти Москви.

У статті стверджується, що напередодні переговорів Володимира Путіна та Реджепа Ердогана українська розвідка перехопила пропозицію, яка вказує на те, що Росія сподівається на згоду Туреччини на нові канали, які допоможуть Москві уникнути санкцій у її банківському, енергетичному та промисловому секторах.

Так, згідно з перехопленням, РФ закликає Туреччину дозволити купувати частки в турецьких нафтопереробних заводах, нафтових терміналах і резервуарах. Таке рішення може допомогти приховати походження нафти та обійти санкції, зокрема нафтове ембарго Євросоюзу.

Advertisement

Росія також просить відкрити у державних турецьких банках рахунки найбільших фінансових структур РФ і навіть дозволити російським промисловим виробникам працювати всередині вільних економічних зон Туреччини.

Однак, як зазначає The Washington Post, немає жодних ознак того, що Туреччина погодиться на пропозицію Росії, оскільки така підтримка загрожує накладенням вторинних санкцій на турецькі банки та компанії.

Страхи перед санкціями спонукали Китай цього року відмовитись від нових інвестицій у Росію в межах ініціативи “Один пояс, один шлях”. Стало зрозуміло, що Китай не є адекватним каналом для Росії, щоб пом’якшити наслідки санкцій, що змушує Кремль відчайдушно шукати інших партнерів, пише видання.

Західні чиновники, які поговорили з газетою, повідомили, що їм нічого не відомо про перехоплену пропозицію. Однак у них є інформація про те, що Росія шукає способів обійти санкції та знизити економічні збитки від них. Зокрема, за даними західних чиновників, російські офіційні особи подорожують світом у пошуках потенційних партнерів, серед яких розглядається і Туреччина.

Advertisement
Прокоментуйте:
Advertisement