Росіянам заборонили вивозити цукор за кордон: не можна навіть 1 кг

На прикордонних пунктах у Росії з’явилися оголошення про те, що фізособам не можна вивозити із країни цукор, “навіть 1 кг”. Виявилося, що обмеження, яке запровадили ще у березні, стосується не лише великого експорту, а й перевезення цукру для особистих потреб.

Одне з таких оголошень помічено у пункті “Шумілкіно” у Псковській області на кордоні з Естонією, пишуть “Ведомости“. На митниці підтвердили, що заборона справді існує і діє до 31 серпня 2022 року.

Цю заборону ввели з 16 березня, коли в РФ виник дефіцит цукру, а магазини запровадили обмеження продажу товару в одні руки. Як пояснив юрист Родіон Ларченко, якщо виходити з буквального тлумачення цієї ухвали, заборона на вивезення цукру поширюється на фізичних та юридичних осіб і не залежить від обсягу.

У ухвалі є винятки. Вивозити цукор можна на Байконур, Шпіцберген, у т.зв. “республіки” – Абхазію, Південну Осетію, “ДНР” та “ЛНР”, до країн Євразійського економічного союзу (ЄАЕС; тільки з дозволу Мінсільгоспу) та Білорусь.

Відео дня:

Цукор, що переміщується фізичними особами, зокрема для особистого користування, серед винятків не значиться, пояснив представник російської митниці. А відповідно вивозити цукор не можна нікому і в жодному обсязі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, після того, як Росія стала найпідсанкцоннішою країною світу, а найбільші компанії вирішили добровільно піти з її ринку, росіяни зіштовхнулися з дефіцитом деяких товарів. Перший шок вже пройшов, ажіотаж спав, але в майбутньому ці проблеми не вирішаться – , більше того, виникнуть нові. А пряме втручання Кремля в економіку поверне росіян за часів СРСР та ранніх 90-х.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Росіянам заборонили вивозити цукор за кордон: не можна навіть 1 кг