Розрізи на складальних кресленнях

Як було сказано, складальне креслення кулачкового механізму (див. рис. 232) має розрізи. Придивіться до штриховки. Із креслення видно, що сусідні деталі заштриховано у протилежні сторони. Те саме можна побачити на рисунках 217 і 219, де наведено зображення найпростіших з’єднань деталей. Це також приклади складальних креслень.

Для чого сусідні деталі заштриховано в різні сторони?

Це зроблено для того, щоб полегшити читання креслень, даючи змогу відрізнити сусідні деталі за штриховкою.

Якщо в розріз потрапляють три чи більше деталей, що дотикаються (див. рис. 236, г), то треба змінити відстань між лініями штриховки або зсунути їх. Більшу відстань залишають для більших деталей. Але для всіх розрізів і перерізів даної деталі штриховка має нахил в один бік і однакові відстані між штрихами (див. дет. 1 на рис. 232). Вузькі площі перерізу, ширина яких на кресленні дорівнює 2 мм або менше, показують зачорненими (див. рис. 236, г).

Деталі 2, 4, 6 і 7 кулачкового механізму (див. рис. 232) показано на кресленні нерозсіченими, хоч вони потрапили в площину розрізу. Це, як відомо, тому, що болти, гвинти, шпильки, заклепки, шпонки, осі, вали та інші деталі, які не мають порожнин, показують нерозсіченими тоді, коли січна площина напрямлена вздовж їхньої осі. Кульки завжди показують нерозсіченими.

Якщо в непорожнистих деталях є невелике заглиблення, то застосовують місцевий розріз, як на рисунку 232 (дет. 4). Тут місцевий розріз призначено для виявлення форми отвору з різьбою під гвинт. Якщо суцільні деталі 2, 4, 6 і 7 розсікти і заштрихувати, то визначити їх форму буде важче. Складальне креслення стане менш зрозумілим.

Оцініть статтю:
BBCcCNN
Розрізи на складальних кресленнях