РОЗСЛІДУВАННЯ: ФБР США вражені тим, що росія використовує їхні найновіші чіпи у своєму озброєнні

Українська розвідка досліджує зразки російської воєнної техніки і часто натрапляє на справжні сюрпризи в середині.

Повідомляють, що в російських дронах, танках, радарах та іншому обладнанні, втому числі корабельному було виявлено спеціальні чіпи виробництва США, якими Росія заволоділа нелегально, оскільки їх продаж і ввезення заборонено у зв’язку із санкціями.

Про це пише The Washington Post, інформує Файна сторінка.

У зв’язку із цим Федеральне бюро розслідувань США почало провадження та допитують американські технологічні компанії щодо того, як їхні комп’ютерні чіпи опинилися в російському військовому обладнанні, вилученому в Україні.

Відео дня:

“Наша мета – насправді спробувати відстежити це аж до американського постачальника, щоб визначити, як він потрапив у цю систему озброєння. Те, що чип компанії знайдений у системі зброї, не означає, що ми почали розслідування щодо цієї компанії. Ми розпочали розслідування щодо того, як чіп цієї компанії потрапив у цю систему”, – пояснив один із представників Міністерства торгівлі.

Зазначається, що слідчі з різних країн виявили західну електроніку в російській зброї, знайденій в Україні. Багато з цих компонентів, схоже, були виготовлені багато років тому – до того, як США посилили експортні обмеження. Однак, за даними дослідницької групи Conflict Armament Research, інші були виготовлені лише в 2020 році, вже після того, як Росія окупувала український Крим та Донбас.

Серед питань, які ставлять федеральні агенти: чи продавали технологічні компанії свою продукцію певному списку компаній, включаючи посередників, які могли бути залучені в ланцюжок поставок, розповів адвокат, який представляє одну з компаній.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
РОЗСЛІДУВАННЯ: ФБР США вражені тим, що росія використовує їхні найновіші чіпи у своєму озброєнні