Розвінчуємо найпоширеніші міфи про пальмову олію

Виявляється, даний продукт володіє багатьма корисними властивостями.

Багато хто вважає пальмову олію світовим шкідником, яка викликає злоякісні новоутворення і захворювання кровоносної системи. Через її дешевизну і таких страшних тверджень вважається, що даний продукт категорично не можна вживати, особливо дітям. Тому важливо розібратися, чи дійсно потрібно так боятися пальмової олії чи ні. Для цього потрібно розвінчати такі міфи, інформує Ukr.Media.

Виробляється з самої пальми

Пальма є деревом, тому з стовбура неможливо щось вичавити. Олія видобувається з м'ясистої частини плодів олійної пальми. Продукт вживали ще стародавні єгиптяни 5 000 років тому.

Не приймається організмом

Існує помилкова думка, що пальмова олія не засвоюється, оскільки не розчиняється. Проте хліб з салом теж не розчиняються, але це не заважає їм чудово засвоюватися. Травний процес задіює різні ферменти, тому рослинний продукт відмінно перетравлюється і насичує організм.

Викликає бляшки в судинах

Пальмова олія належить до рослинних жирів, тому в ній відсутній холестерин. Продукт ніяк не впливає на ліпідний профіль, так що не викликає холестеринові бляшки та не забиває кровоносні судини.

Більш того, спреди з рослинних жирів чудово замінюють вершкове масло, знижують вірогідність розвитку серцево-судинних патологій та подовжують життя. Сирий продукт багатий вітаміном Е і бета-каротином, випереджаючи за цим показником соняшникову олію і риб'ячий жир.

Крім того, пальмова олія насичує внутрішні органи каротином. Дана речовина захищає організм від появи злоякісних пухлин, тому такий продукт, навпаки, володіє антиканцерогенними властивостями.

Багата трансжирами та не продається в розвинених країнах

Трансізомери жирних кислот виникають, коли відбувається гідрогенізація рослинних олій — рідкий продукт стає твердим. При цьому пальмова олія володіє двома фракціями, тому даний процес не потрібен. Крім того, за словами відомих дієтологів, це найкращий фритюрний жир.

З приводу заборони в розвинених державах, Міжнародне статистичне агентство стверджує, що найбільшими імпортерами пальмової олії є країни ЄС, США і Китай. Також у першу двадцятку входить Японія, знаменита довгожителями.

Небезпечна для дітей

Як і грудне молоко, продукт багатий пальмітиновою кислотою, яка необхідна дитині для повноцінного розвитку головного мозку. Крім того, пальмова олія допомагає засвоювати кальцій, тому тропічний жир активно додають в дитяче харчування.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Розвінчуємо найпоширеніші міфи про пальмову олію