Рубікон знецінення гривні пройдено: Банкір розповіла, яким буде курс долара восени

Україна вже пройшла піковий період прискорення інфляції та зростання курсу долара цього року. Про це свідчить рішення Національного банку (НБУ) не підвищувати і так високу облікову ставку, яка збереглася на рівні 25%. Таку думку у коментарі “Обозревателю” висловила голова правління Cominbank Тетяна Путінцева, передають Патріоти України.

За прогнозом банкіра, фіксований курс гривні у вересні-жовтні, швидше за все, збережеться на рівні 36-37 грн/дол., а готівковий може опуститися нижче 39 грн/дол.

“Зміна облікової ставки НБУ – є досить “консервативною” процедурою, що свідчить про стратегічні процеси в економіці країни. Те, що ставка залишилася без змін, свідчить, що державі частково вдалося “приборкати” інфляційний сплеск, який спостерігався з початку повномасштабного вторгнення”, – пояснила експертка.

За підрахунками Путінцевої, за серпень та початок вересня інфляція в країні не перевищила 1-3%. Це дозволяє робити вже оптимістичніші прогнози на наступні три місяці.

“Рубікон знецінення гривні в 2022 році вже пройдено. Цілком імовірно, що з вересня по грудень включно загальний рівень інфляції навряд чи перевищить 5-7%”, – підрахувала банкір.

Щодо курсу валют, то попит на долари та євро найближчим часом знизиться, прогнозує Путінцева. Насамперед це станеться, бо грошові “запаси” українців скорочуються.

Отже, купувати іноземну валюту може дедалі менша кількість громадян. “Так чи інакше, стабілізація гривні може частково скоротити різницю між банківськими курсами та курсом в обмінниках”, – вважає експертка.

Відео дня:

Вона нагадала, що 25% – це досить висока ставка. А тому в найближчі 3-6 місяців банки продовжать роботу в системі надзвичайно “високої вартості грошей”, що, по суті, унеможливлює розвиток кредитних програм, натомість дозволяє уникнути “банкопада”.

“Комерційні банки можуть без додаткових складнощів планувати повернення грошей НБУ з рефінансу. В даний час більше 70% комерційних банків вже розрахувалися з НБУ в розмірі 40-60% залучених коштів. І збережена на колишньому рівні облікова ставка дозволяє більшості гравців ринку повністю розрахуватися з НБУ вже до кінця поточного року, – розповіла банкір.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Рубікон знецінення гривні пройдено: Банкір розповіла, яким буде курс долара восени